Pondelok, 15. október, 2018 | Meniny má Terézia

Dorastenci doma bez prehry

Kys. N. Mesto – Prvá hádzanárska liga staršieho do

rastu má za sebou už tri úvodné kolá. Hádzanári Kysuckého Nového Mesta vstúpili do nej víťazstvom na svojej palubovke nad Hlohovcom, ktorý porazili rozdielom 11 gólov 32:21 (15:8). Zostava a góly: Kotira – Pupík 8, Hrubý 2, Baka 12, M. Tlach 3, Dankovič 1, M. Keblušek, Tvrdý 6, Vlček, Ondrušek. Tréner Pavol Kubala nám k zápasu povedal: „Napriek tomu, že nám v zostave chýbal brankár Klimek a hráči J. Tlach i Korenčík, chlapci podali zodpovedný výkon, výborne zahrali predovšetkým v útoku. Strelecky sa presadili Baka a Pupík.„ Na druhý zápas cestovali Kysučania do Považskej Bystrice, kde od domáceho MŠK utrpeli debakel 40:19, hoci po prvom polčase prehrávali iba o dva góly 17:15. Zostava a góly: Ľ. Klimek, Kotira – Pupík 7, Tvrdý 2, Hrubý 2, M. Tlach 5, J. Tlach 1, Dankovič 2, M. Keblušek, Vlček, Ondušek. Oslovili sme trénera P. Kubalu, ktorý konštatoval: „Po vyrovnanom prvom polčase sa moji zverenci, ktorí boli oslabení o Baku a Korenčíka, nedokázali presadiť v útočnej fáze a po veľmi slabom výkone nakoniec vysoko prehrali.„ Tretí zápas zohrali naši chlapci opäť v domácom prostredí. Súperom im bolo silné družstvo z Dubnice nad Váhom. V zápase potvrdili svoju neporaziteľnosť na vlastnej palubovke a zvíťazili v pomere 30:25 (15:8). Zostava a góly: Kotira – Pupík 6, Korenčík, Hrubý 1, Baka 12, M. Tlach 4, J. Tlach 3, Dankovič, M. Keblušek 1, Tvrdý 3, Vlček, Ondrušek. Opäť hovorí tréner P. Kubala: „V stretnutí nám znovu pre zdravotné problémy chýbal brankár Klimek. Ostatní, aj keď po prekonaných chorobách, už boli k dispozícii. V prvom polčase sme boli jasne lepší a vyhrali sme ho o 7 gólov. V polovici druhého polčasu sme už viedli 26:15. Hráči potom pod vplyvom vysokého náskoku začali hrať nekoncentrovane v obrane a zbrklo v útoku, čo súper dokonale využil a znížil výsledok na prijateľnú prehru.„ V nasledujúcom kole, v sobotu 19. októbra o 18.00 hod, zohrajú Kysučania majstrovské stretnutie s rovesníkmi z Piešťan. Zápas sa bude hrať v Mestskej športovej hale. Výsledky starších žiakov: ŠK KNM – Lednické Rovne 32:15 (16:8), MŠK P. Bystrica A – ŠK KNM 38:20 (18:8), MŠK P. Bystrica B – ŠK KNM 23:24 (13:12), ŠK KNM – Bojnice 24:25 (10:11), ŠK KNM _ Dubnica 28:18 (10:11). V zápasoch nastúpili a o góly sa podelili: Mir. Klimek – Chovanec, Huljak 8, Bugáň 12, Mičian 48, Milučký 6, Nigrovič 10, Slovák 32, Malík 6, Mar. Tlach 1, Bača 5. Ďalšie kolo zohrajú st. žiaci v nedeľu 20 októbra o 10.30.

(jkk)

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Košická spoločnosť Ness formálne otvorila office v Poprade
  3. Odborári pokračujú v zbieraní podpisov za zastropovanie dôchodku
  4. Domov sa skladá z detailov – dolaďte ten svoj na Moddome
  5. Hyundai i20 – Ideálny parťák
  6. Kvíz o zatepľovaní zvládne iba odborník. Trúfate si?
  4. Ako znížiť spotrebu energie v obciach a mestách
  5. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  6. Hyundai i20 – Ideálny parťák
  7. Kvíz o zatepľovaní zvládne iba odborník. Trúfate si?

MY Kysucké noviny s možnosťou vyhrať kávovar

Aj najnovšie číslo MY Kysuckých novín má čo ponúknuť čitateľom. Beží obľúbená súťaž na hokejové zápasy HC Oceláři Třinec. K predplatnému novín môžete ešte stále získať ako darček kávovar.

Gól roka? Fantóm z Kysúc vystrihol famózne nožničky

Roland Šmahajčík strelil krásny gól, ktorý priniesol jeho tímu tri body do tabuľky.

Regionálny futbal: Derby rozhodol Boris, Čierne doma "zničilo" Skalité

Futbalové súťaže pokračovali ďalším kolom.