V V. futbalovej lige skupina A Trnové – Strečno 0

V V. futbalovej lige skupina A

Trnové – Strečno 0:1 (0:1), Židek.

Belá – Predmier 0:0.

Belá: Mahút – Vrábel, Boháč, MihalčatTeplička nad Váhom – Kysucké Nové Mesto B Poviná 1:1 (0:1), Pecko – Hutira.

Rajec – Lietavská Lúčka 4:1 (2:1), Macura, Baďura po 2 – Kodaj.

Rudinská – Skalité 4:1 (1:1), Ga-

šinec 2, Varga (11 m), Urban – Neveďal.

Stará Bystrica – Raková 0:0.

St. Bystrica: P. Pazdera – M. Králik, J. Lipták (84. J. Poništ), M. Griga, M. Sobol, Ľ. Klembus, E. Prišč, J. Mačejko, M. Šumský, M. Košťál, P. Faktor (79. J Jedinák). Tréner: Jozef Húska.

Raková: P. Ľuptovec – P. Kajánek, P. Poljak, J. Majerík, F. Broš, J. Badžgoň, A. Kováčik, R. jarábek, M. Šperka (90. P. Čišecký), J. Hlušek (75. J. Ščúry,), P. Maďari (81. J. Šuška).

Rozhodovali: Vl. Šalata (Námestovo) – M. Dvorščák (Námestovo), M. Badár (Or. Podzámok).

DZ: J. Jurišta (Svrčinovec).

Derby zápasy majú vždy špecifickú príchuť rivality. Nebolo tomu inak ani v tomto stretnutí. Zvlášť keď si mnohí bolo vedomí, že v drese Rakovej môžu nastúpiť dvaja bývalí kľúčoví hráči Starej Bystrice, Vlado Matejčík a Miloš Štrba. Tento fakt prilákal do hľadiska značný počet zvedavých fanúšikov z obidvoch táborov. Nakoniec sa však senzácia nekonala. Ani jeden z menovaných sa na ihrisku neukázal. Úvod zápasu patril hosťom, ktorí mali už v prvej minúte príležitosť na skórovanie. K lopte sa dostal Poljak, potiahol po ľavej strane a krížnou strelou minul bránu Petra Pazderu. Potom ale kontrovali domáci, keď mal tri šance v priebehu niekoľkých minút Šumský, ale brankár Ľuptovec bol vždy na pravom mieste. V 23. min. odpískal rozhodca Šalata pokutový kop za faul v šestnástke na prenikajúceho Mariána Košťála, no Ján Ľupták mal nepresnú mušku, lepšie povedané kopol loptu presne tak, kam sa hodil hosťujúci brankár. Stav ostal nezmenený 0:0. Vrátim sa ešte k spomínanému rozhodcovi, ktorý pripustil dosť tvrdú hru, váhal používať karty a neskôr sa mu hra takmer vymkla z rúk. Do konca polčasu mali obe družstvá ešte niekoľko príležitostí, ale všetky ostali v štádiu nepremenenia. Druhá časť hry patrila, až na drobné výnimky, domácim hráčom. Títo ukázali všetkým prítomným, ako sa dajú zahadzovať aj tie najvyloženejšie šance. Domáci brankár Pazdera si za celých 45 minút siahol na loptu vari dvakrát. Naopak hosťujúci Ľuptovec si na nedostatok práce sťažovať nemohol. Domáci podnikali útok za útokom, ale ich snaha končila buď na skúsenom kapitánovi Poljakovi, alebo na spomínanom brankárovi. Zo strany Starej Bystrice to bol doslova festival zahodených gólových príležitostí. Po záverečnom hvizde rozhodcu mohli byť hostia z Rakovej šťastní, že neodchádzali z ihriska s poriadnou nádielkou. Naopak hráči trénera Jozefa Húsku by si mali spytovať svedomie, že tento derby zápas doslova premárnili.

Nezbudská Lúčka – Varín 2:1 (1:1), R. Kubo, V. Samec – Tichák.

14. Trnové 8 2 0 6 8:19 6

Program 9. kola – sobota 28. septembra o 15.00 h: Kysucké Nové Mesto B Poviná – Rajec (Švec – Gladiš, Ľ: Čunderlík – Pavlák), nedeľa 29. septembra o 15.00 h: Varín – Trnové (Zelezník – Ligas, Škvarek – Dolník), Raková – Nezbudská Lúčka (Ratullovská – Harezník, Holub – Kmoško), Skalité – Stará Bystrica (Kuska – Uhorskai, Ondruš – Hurík), Lietavská Lúčka – Rudinská (Poliak – Rúčka ml., Žuffa – V. Ďurana), Predmier – Teplička nad Váhom (Švorčík – L. Ondák, Čambora – Piatek), Strečno – Belá (Badura – Haffar, Staník – P. Baják).(lh, jkk)