Streda, 26. február, 2020 | Meniny má Viktor

Výsledky futbalových turnajov

Futbalový turnaj v Rakovej vyhrali Diviaky Raková

Futbalový turnaj v Rakovej vyhrali Diviaky

Raková - Vo finále 3. ročníka futbalového turnaja o Pohár starostu obce v Rakovej porazili štvrtoligové Diviaky moravský celok Mosty u Jablunkova po zlepšenom výkone v druhom polčase 3:1 a po zásluhe získali prvenstvo . V stretnutí o tretiu priečku úplne sklamala treťoligová Čadca. Ich súboj skončil v normálnom hracom čase

1:1. Čadca sa síce ujala vedenia, jedno gólový stav však neudržala a tak na rad prišli jedenásť metrové kopy. V nich boli úspešnejší domáci, ktorí premenili všetkých päť, zatiaľ čo Čadca len štyri. Za najlepšieho strelca turnaja vyhlásili Horvátha z Dynama Diviaky.

Vyraďovacie zápasy:

Raková - Diviaky 0:0

Stretnutie bolo vyrovnané a veľmi korektné. O postupujúcom nakoniec rozhodli pokutové kopy. V nich zvíťazili hostia 5:4.

FK Čadca - Sokol Mosty 1:1 (1:0)

Góly: Trizuliak - Nieslanik

Čadca sa ujala v prvom polčase vedenia najtesnejším pomerom, hostia však po prestávke pridali a jednogólové manko zlikvidovali. V penaltovom rozstrele už boli úspešnejší moravskí futbalisti, ktorí vyhrali pomerom 4 : 2.

O 3. miesto:

Raková – Čadca 1:1 (0:0)

Góly: Broš - Baláž

V priemernom stretnutí sa Čadca ujala vedenia a mala aj ďalšiu gólovú príležitosť, tu však nevyužila. Domácim sa začalo dariť a vyrovnali nepriaznivý výsledok na 1:1. Na pokutové kopy vyhrali domáci 5:4 a obsadili tretie miesto.

Finále: Diviaky – Mosty u Jablunková 3:1 (1:1)

Góly: Horvath 3 - Puczok

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas. V druhej časti futbalisti Diviak pridali na obrátkach a dvoma gólmi Horvátha rozhodli o svojom prvenstve na turnaji.(mčim)

Prvenstvo zo Skalitého ide do Krásna

Skalité – Výsledky futbalového turnaja: Vyraďovacie zápasy: Slovan Skalité – Tatran Oščadnica 0:1 ( P. Zagrapan ), ŠK Čierne – Tatran Krásno 0:2 (Murčo a Šutý). V prestávke sa stretol mladší dorast Skalitého a MŠK Žiliny. Žilina vyhrala v pomere 5:4.

Zápas o 3. miesto: Čierne – Skalité 0:2 (Ondrušek 11 m a Majchrák). Finále: Oščadnica – Krásno 1:6 (Vl. Kučák – Ďurana 3, jeden z 11 m,Kasaj, Šutý a Labák). Najlepším hráčom sa stal Čarnecký (Skalité) a najlepším brankárom Zd. Šuštek (Krásno). (mj)

Pohár ostal domácemu kolektívu

Podvysoká – Výsledky vyraďovacích zápasov: Podvysoká – Olešná 5:0 a Staškov - Baška (ČR) 4:1. O 3. miesto: Baška – Olešná 4:1. Finále: Podvysoká – Staškov 3:2. Výbor TJ Podvysoká zároveň pozýva športovú verejnosť na 1. ročník futbalového turnaja žiakov, ktorý sa za účasti družstiev: Staškov, Olešná, Turzovka a Podvysoká uskutoční v sobotu 27. júla. (jkk)