Utorok, 16. október, 2018 | Meniny má Vladimíra

Stolní tenisti Čadce bilancovali sezónu

Jednou z bášt stolného tenisu na Slovensku je aj Č

adca

Stolnotenisová sezóna 2001 – 2002 je už minulosťou. Je preto na mieste retrospektívny pohľad na jej priebeh. Pre Stolnotenisový klub Čadca bola veľmi úspešná. Veď popri Rači, Malackách a Bratislave patrí Čadca medzi stolnotenisové bašty Slovenska. V uplynulej sezóne postavila čadčiansky klub do súťaží osem družstiev. Prvé mužstvo mužov štartovalo v extralige, ktorá je najvyššou súťažou na Slovensku. Základnú časť vyhrali naši chlapci pred Novou Strážou (Komárno) a rezervou Malaciek. Podľa schválených pravidiel mali postúpiť do medzinárodnej Interligy. Prišiel však administratívny zásah Slovenského stolnotenisového zväzu (STZ), ktorý nariadil hrať nadstavbovú časť tak, že prvé tri mužstvá z extraligy sa stretli dvojkolovo s Račou, Malackami a Sporiteľňou Bratislava. Čadčania podali protest, ale ten STZ neakceptoval. V nadstavbe potom obsadili 5. miesto, čo je pre naše mladé mužstvo výborným úspechom. V družstve sa postupne vystriedali: P. Jakubec, P. Petráš, V. Poliaček, M. Mariak a R. Blažek. Na hosťovaní v Bratislave bol počas tejto sezóny P. Krkoška, a tak za Čadcu nehral. Rezerva Čadce hrala v II. lige, kde obsadila 2. miesto za víťazom, ktorým bola rezerva Martina. V kádri sa vystriedali: T. Valárik, M. Kapusta, Š. Rajčan, M. Mariak, R. Blažek a P. Jakubec. Vo IV. lige mala Čadca dve družstvá. Céčko skončilo na 3. a déčko na 10. mieste. Éčko štartovalo v V. lige, kde obsadilo 5. priečku. V týchto družstvách hrali: Ľ. Valárik (59 rokov), Kormanec, Kupka, Kubalík, M. Rajčan, Ježíková, J. Haviar, P. Haviar, Hartel, Melicháč, Bátorek a Čimbora. Okrem seniorských súťaží štartovali Čadčania aj v najvyšších žiackych a dorasteneckých súťažiach. V I. lige dorastu boli 5. na Slovensku. Mohli byť aj vyššie, ale zabránila tomu kontumácia v Trvdošíne. Žiaci sa stali majstrami Žilinského kraja. Béčko skončilo na 4. mieste. Historický úspech dosiahli stolní tenisti, žiaci ZŠ Čadca–Rázusova, ktorí sa stali majstrami Slovenska a víťazmi Kalokagatie v Trnave. Zaslúžili sa o to: R. Blažek, M. Kubalík a bratia Štefan a Maroš Rajčanovci. V súťažiach jednotlivcov sa majstrom Žilinského kraja stal P. Jakubec u mužov, R. Blažek u žiakov a dorastencov. Poliaček v kategórii mužov bol 3., Blažek a Pestráš skončili 5. – 8. Bronz získali Jakubec – Poliaček a Mariak – Blažek u mužov. V doraste bol Mariak druhý. Na majstrovstvách Slovenska sa medzi 16 najlepších prebojovali Krkoška, Petráš, Poliaček. V doraste bol Blažek druhý, keď vo finále tesne prehral s Baženovom. Vo štvorhre Blažek – Mariak skončili tretí a v zmiešanej štvorhre sa Blažek s O. Dzelinskou stali majstrami Slovenska. V kategórii žiakov skončil Blažek tretí. Majstrom Slovenska sa stal vo štvorhre s M. Rajčanom a v zmiešanej štvorhre s O. Dzelinskou. Jednoznačne najúspešnejším stolným tenistom v uplynulej sezóne bol Radoslav Blažek, iba 14-ročný žiak, ktorého nominovali na Majstrovstvá Európy do Moskvy. V súčasnom európskom rebríčku figuruje na krásnom 5. mieste, čo sa doposiaľ nepodarilo žiadnemu Čadčanovi.

RUDOLF HALEŠ

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Pokazila sa Vám práčka či chladnička? Nevolajte opravára!
  3. Bezpečné bývanie pre rodiny s deťmi? Na toto nezabudnite
  4. Zvodný jesenný look s AVONom a Darou!
  5. Koho výrobky naozaj kupujete v McDonald's?
  6. Stíhame napredovať s technológiami? Môže už byť neskoro
  7. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?
  8. Košická spoločnosť Ness formálne otvorila office v Poprade
  9. Domov sa skladá z detailov – dolaďte ten svoj na Moddome
  10. Hyundai i20 – Ideálny parťák
  1. Stíhame napredovať s technológiami? Môže už byť neskoro
  3. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?
  4. Bezpečné bývanie pre rodiny s deťmi? Na toto nezabudnite
  5. Zvodný jesenný look s AVONom a Darou!
  6. Koho výrobky naozaj kupujete v McDonald's?

MY Kysucké noviny s možnosťou vyhrať kávovar

Aj najnovšie číslo MY Kysuckých novín má čo ponúknuť čitateľom. Beží obľúbená súťaž na hokejové zápasy HC Oceláři Třinec. K predplatnému novín môžete ešte stále získať ako darček kávovar.

Gól roka? Fantóm z Kysúc vystrihol famózne nožničky

Roland Šmahajčík strelil krásny gól, ktorý priniesol jeho tímu tri body do tabuľky.

Regionálny futbal: Derby rozhodol Boris, Čierne doma "zničilo" Skalité

Futbalové súťaže pokračovali ďalším kolom.