Utorok, 19. február, 2019 | Meniny má Vlasta

Bronz pre Pavla Gajdoša

Členovia Enduro Team Turzovka cestovali posledný aprílový víkend na východ Slovenska. V budimíre pri Košiciach sa zúčastnili ďalších cross country pretekov. Pavol Gajdoš sa postavil aj na stupeň pre víťazov.

Tretí Gajdoš na stupni víťazov.Tretí Gajdoš na stupni víťazov.(Zdroj: PAVOL GAJDOŠ)

Pre zúčastnených bol pripravený 10 kilometrový okruh, ktorý prechádzal prevažne listnatým lesom s veľkými výjazdmi. „Na trati boli aj bažinaté miesta, v ktorých nebol problém utopiť motocykel. Okrem nich okruh pozostával sčasti aj s prašnej motokrosovej trati s množstvom skokov. Trať bola teda veľmi náročná a nebezpečna," skonštatoval jeden z členov Rudolf Tomaľa. Jazdci sa nevyhli ani zraneniam, kde pri niektorých musela zasahovať dokonca aj vrtulník.

Enduro Team Turzovka nastúpilo v zložení šiestich jazdcov. Najlepšie si počínal Pavol Gajdoš, ktorý v sobotu skončil aj napriek nepodarenému štartu a pádu tretí, v nedeľu obsadil štvrtú priečku. Celkovo si v kategórii Slovenský pohár E1 odniesol bronz.

V tej istej kategórii sa predstavil aj František Kapaník, ktorý sa postavil na trať s nedoliečeným ramenom. Aj vďaka tomuto hendikepu sa umiestnil v celkovom poradí trinásty. Štart nevyšiel ani Rudolfovi Tomaľovi v kategórii Slovenský pohár E2, ktorý prvý deň skončil desiaty a na druhý deň pre technickú poruchu pretek nedokončil. Celkové 11. miesto patrilo v kategórii Slovenský pohár E3 Romanovi Ondreášovi, ktorý v sobotu skončil dvanásty, v nedeľ si o dve priečky polepšil.

V kategórii hobby 125 cm3 sa predstavil Pavol Tranistrák, ktorý si v sobotu vyjadzil 9. mieto, v nedeľu si pohoršil o tri priečky. V celkovom hodnotení si odniesol 10. miesto. Enduro Team Turzovka uzatvoril Peter Mikolaj jazdiaci v triede 250 cm3, ktorý si z Budimíra odniesol ôsme miesto, keď v prvý deň skončil siedmy, v nedeľu klesol iba o jednu pozíciu vďaka problémom s motocyklom.

Na ďalších pretekoch sa členovia Enduro Team Turzovka predstavia už počas víkendu 9. - 10. mája v Brezne.

Majstrovstvá mládeže

Najmladší člen turzovského Endura má za sebou ďalšie preteky seriálu medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky mládeže, ktoré sa konali v Skycove.

Tých sa zúčastnili jazdci aj z Čiech, Poľska a Maďarska. Matúš Tomaľa si v kategórii 65 cm3 vyjazdil v meraných tréningoch 16. najrýchlejší čas. V prvej finálovej jazde, kde museli organizátori trať poliať, Matúš obsadil 13. pozíciu. V druhej jazde si aj vďaka pádu pohoršil o štyri miesta. V celkovom hodnotení obsadil 15. priečku. Matúš si po dvoch pretekoch na majstrovstvách drží 17. miesto z 25. jazdcov, v Masstraku v malokarpatskom pohári je šiesty z 15 zúčastnených.

(VTA)

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Čo sa stalo s mojimi úsporami v druhom pilieri?
  5. Noerr advised on WebSupport deal
  6. Čo sa stalo s mojimi úsporami v druhom pilieri?
  10. Šanca pre mladé talenty z oblasti umenia, vedy či športu 2 472

MY Kysucké noviny s pestrým obsahom, zapojte sa do našich súťaží!

Najnovšie číslo MY Kysuckých novín má opäť čitateľom čo ponúknuť. Veríme, že neprehliadnete súťaž venovanú škôlkam. Aj tento týždeň môžete s našimi novinami súťažiť o dva lístky na HC Oceláři Třinec.