Na rekonštrukcii zvršku trate, obnove lávok a priepustov ako i oprave niektorých úsekov trate sa v súčasnosti pracuje na kysuckej železničke, ktorá by onedlho mala slúžiť.
KRÁSNO NAD KYSUCOU. Na rekonštrukcií zvršku trate, obnove lávok a priepustov ako i oprave niektorých úsekov trate sa v súčasnosti pracuje na kysuckej železničke, ktorá by onedlho mala slúžiť ako cyklotrasa. „Robíme zemné práce, kladú sa obrubníky a pripravuje sa podložie pod asfaltový koberec. Práce pokračujú tak, aby cyklotrasa mohla byť spustená do prevádzky v budúcom roku. V lete bude využívaná ako cyklotrasa a v zime ju chceme upraviť ako bežeckú trať pre lyžiarov,“ povedal dnes pre agentúru SITA primátor Krásna nad Kysucou Jozef Grapa.
Cyklotrasa sa buduje z Krásna nad Kysucou do poľskej obce Milowka a jej trasa vedie v prevažnej časti po telese bývalej železničky, na ktorej bola prevádzka zrušená v 80. rokoch minulého storočia. Podľa primátora najmladšieho mesta na Slovensku Jozefa Grapu túto myšlienku mohli začať realizovať vďaka operačnému programu cezhraničná spolupráca Poľsko-Slovenská republika 2007-2013. Na Slovensku totiž nebola zatiaľ vyhlásená výzva zo žiadneho operačného programu, ktorá by podporovala výstavbu cyklotrás .
Kysucká cyklomagistrála vedie z centra najmladšieho mesta na Slovensku Krásna nad Kysucou a za mestom sa napája na teleso bývalej železničky smerom do obce Zborov nad Bystricou, pokračuje do obce Klubina, Radôstka, Stará Bystrica, Nová Bystrica až do skanzenu Kysuckej dediny vo Vychylovke .Odtiaľ pokračuje do prihraničných obci Rajcza a Milowka v Poľskej republike.