Devils zdolali Žilinu, ich cieľom je play-off

V sobotu nastúpil klub JSC HTM Devils hrajúci 3. florbalovú ligu stredného Slovenska proti tímu ŠK Juventa Žilina. V kádri žilinského celku sa predstavilo mnoho skúsených hráčov.

Najbližšie sa o ďalšie body pobijú 28. januára.Najbližšie sa o ďalšie body pobijú 28. januára. (Zdroj: (MIM))

Devils Čadca - Juventa Žilina 12:2 (4:1,4:1,4:0)

Devilsáci mali krízu z úvodných stretnutí, nevyšli im tri predchádzajúce zápasy, a tak sa obávali, aby výsledkom nebol debakel.

Nástup do zápasu bol z oboch strán opatrný. Ani Žilina ani Čadca sa veľmi do útoku nehrnuli. Žilina udala tempo hry, chlapci z Čadce im oponovali niekoľkými šikovnými strelami, až sa prvým gólom zápasu presadil František Brisuda.

Oba tímy mali mnoho šancí, našťastie vychádzali práve chalanom z Čadce. Devils to nakoplo a do konca prvej tretiny viedli 4:1. Druhá tretina bola kópiou prvej, tempo hry sa nemenilo, hralo sa zo strany na stranu. V bránke výborne chytajúci Rudolf Turiak nedovolil súperom pripraviť nejaký zvrat. Aj vďaka nemu teda Čadca vyhrala druhú tretinu 4:1.

SkryťVypnúť reklamu

Tretia tretina bola však už v réžii bielych čadčianskych dresov. Súpera nepúšťali do vyložených šancí, kontrolovali hru, ba dokonca zvýšili svoj náskok o 4 góly. Sobotný zápas teda chlapcom vyšiel, treba však stáť nohami na zemi a zabojovať o play-off. Budeme našim chalanom držať palce v ďalších stretnutiach a vám, čitateľom, prinesieme ďalšie postrehy a výsledky tohto mladého celku.

Góly: M. Michalina 4, F. Brisuda 2, M. Strýček 2, M. Marko, H. Benko, M. Michalina st., D. Bazger D.

Zostava Čadca: tréner: Peter Jurga, brankár: R. Turiak, obrancovia: M. Michalina st., P. Šuška, F. Okapal, V. Duraj, útočníci: H. Benko, M. Michalina, F. Brisuda, R. Truchlík, M. Marko, D. Bazger, M. Strýček, M. Michalina ml.

1. Nižná 5 5 0 0 56:18 10

2. Detva 4 4 0 0 34:14 8

3. Turany 6 4 0 2 46:33 8

4. Nižná B 4 2 0 2 33:28 4

5. LikavkaA 4 2 0 2 21:23 4

6. D. Kubín B 4 1 0 3 10:22 2

7. Žilina 4 1 0 3 21:35 2

8. Devils Čadca 4 1 0 3 22:37 2