Utorok, 3. august, 2021 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky

Skalité pokračuje v cezhraničnej spolupráci

V dňoch 27. až 29 januára sa v poľskej Rajczy konal už XLVI. celopoľský, XX. medzinárodný lyžiarsky Rajd Chlopski a zároveň XIII. medzinárodný beh na lyžiach „Beskydy bez hraníc“ Rajcza – Zwardoň – Skalité – Osčadnica 2012.

Stupne víťazov ovladli pretekári ŠKP Skalité.Stupne víťazov ovladli pretekári ŠKP Skalité. (Zdroj: (VK))

Skalité. V sobotu sa v rámci uvedeného medzinárodného podujatia okrem iného uskutočnilo v Rajczy stretnutie predstaviteľov samospráv z poľsko-slovenského pohraničia, ktorí adresovali predsedníčke vlády SR, pani Ivete Radičovej list. Starostovia obcí Skalité, Čierne, Svrčinovec, Zywiec, Milowka, Rajcza, Wegierska Gorka, Radziechowy – Wieprz sa v liste obrátili na predsedníčku vlády SR so žiadosťou o pokračovanie výstavby cesty S-69 na poľskej strane a dostavby diaľnice D3 na strane slovenskej.

V rámci prezentácie cestovného ruchu mala obec Skalité svoj stánok, v ktorom ponúkali občerstvenie v duchu tradícií.

V stánku obce Skalité ochutnal dobroty aj Juraj Blanár – predseda VÚC Žilina. K výbornej nálade prispela aj ĽH Ondreja Rovňana.

Ďalej sa v rámci XX. medzinárodného lyžiarskeho zrazu Rajdu Chlopskiego uskutočnil v Rycierke Gornej v popoludňajších hodinách za slnečného, ale mrazivého počasia prvý z pretekov, pretek amatérov a detí.

Slovensko a Skalité zastupovali členovia ŠKP a počínali si veľmi dobre. V štyroch kategóriách Slováci získali zlato, na druhých miestach skončili traja pretekári a na bronzový stupeň sa postavili taktiež traja pretekári.

V nedeľu bol v rámci Rajdu Chlopskiego na programe hlavný pretek na 20 km, štart a cieľ pretekov bol pri penzióne na Beskidku na poľskej strane. Bežalo sa za krásneho slnečného počasia pri teplote -10 C na okruhu o celkovej dĺžke 6 km, ktorý sa bežal trikrát. Kysuce reprezentovali pretekári zo Skalitého, Oščadnice a Svrčinovca.

V kategórii M2 si po druhé miesto dobehol Peter Ivanek a na štvrtom mieste skončil Peter Hlušek. V kategórii M4 na druhom mieste skončil Ivan Čanecký a na šiestom Ľubomír Kubanka, všetci Skalité. V kategórii M5 skončil Milan Podsklan z Oščadnice na štvrtej pozícii. V ženskej kategórii K3 Renáta Cyprichová zo Svrčinovca nenašla premožiteľku a zvíťazila.

Výsledky pretekárov ŠKP Skalité:

Najmladšie žiačky: 1. Miroslava Mikulová, 2. Katarína Čanecká, 8. Sandra Harzeková, 10. Laura Tomicová. Stredné žiačky: 1. Simona Kaňová, 5. Alexandra Varmusová, 9. Nikola Ohradková, 10. Adela Ohradková, 16. Anna Majchráková. Najstaršie žiačky: 1. Ľubomíra Papíková, 3. Denisa Gomolová, 7. Michaela Jedináková. Najmladší žiaci: 2. Filip Bury. Najstarší žiaci: 9. Daniel Mišúr. Ženy 30-40 roč.: 3. Marta Čanecká. Muži 20-30 roč.: 2. Peter Ivanek, 3. Peter Hlušek. Muži 40-50 roč.: 1. Ivan Čanecký. Muži 50-60 roč.: 2. Milan Podsklan (Oščadnica).