Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Úvodný finálový zápas openligy vyústil do rozstrelu, Benfica v ňom mala menej šťastia

V prvom finálovom zápase Openligy 2011-2012 sme boli svedkami veľkej drámy, keď rozhodnutie padlo až v penaltovom rozstrele.

ČADCA. Prvú šancu zápasu mali hostia, no gól padol na strane opačnej, keď sa v 3. min. presadil Časnocha. Siedma minúta priniesla hneď dva nádherné momenty. Najskôr bombou od pravej autovej čiary trafil šibenicu opäť Časnocha a o pár sekúnd na opačnej strane vymietol pavučinku Ondris. V ďalšom priebehu si obe mužstvá vypracovali viacero vyložených gólových šancí, najmä hostia mohli vyrovnať, no dvakrát na bránkovej čiare zachraňoval Tomáš Tlelka.

Záverečná 5-minútovka však predsalen bola gólová a strelci presne mierili hneď štyrikrát. Najskôr v 15.min. predviedol nádherný volej mladý Zaťovič a bolo vyrovnané, no o minútu domáci využili priamy voľný kop na opätovné získanie jednogóového náskoku po góle Trizuliaka. O náskok domáci prišli v 18. min. po zbytočnom faule na súperovej polovici, po ktorom nasledoval desaťmetrový voľný kop, ktorý s prehľadom premenil brankár hostí Kukučka.

Vyrovnané skóre na tabuli nesvietilo dlho, lebo v 19.min. padol do hosťujúcej brány kuriózny gól. Strelecký pokus domácich smerujúci mimo bránu trafil Trizuliaka, od ktorého sa lopta odrazila do siete. Ani to ešte nemuselo byť v prvom polčase z pohľadu gólov všetko, to by však 13 sekúnd pred koncom musel brankár hostí premeniť ďalší desaťmetrový voľný kop. Čo nevyšlo hosťom v závere prvého polčasu, im vyšlo na začiatku druhého. Výborný úvod pretavil do gólovej koncovky Radovan Luža a opäť bolo vyrovnané. Ani v týchto chvíľach sa neprestával hrať útočný agresívny futsal, no prišla krátka fáza bez gólov.

Až v 27.min. sa skóre opäť menilo a po prvýkrát sa do vedenia dostali hostia. Po chybe Baláža získal loptu na svojej polovici Ondris a svoje sólo zakončil piatym gólom. No už o dve minúty bolo vyrovnané, keď loptu pretlačil cez brankára hostí Kubišta. Napriek enormnej útočnej snahe oboch mužstiev sa už do konca zápasu skóre nemenilo a finále sa prehuplo do predĺženia.

Túto časť zápasu začali lepšie domáci a už v 34. sekunde využil svoju dravosť Baláž a po narážačke s Trizuliakom naklonil misky váh na stranu Čadce. Ani v týchto chvíľach mužstvá neubrali zo svojich útočných chúťok, no gól padol až dve mnúty pred koncom predĺženia - Neuschl v skrumáži dorazil loptu do domácej siete a schyľovalo sa k penaltám. O všetkom však mohol 23 sekúnd pred koncom predĺženia rozhodnúť najlepší kanonier súťaže Roman Baláž, keď si postavil loptu na bod desaťmetrového voľného kopu.

Nedal a tak sa o prvom finálovom víťazstve muselo rozhodnúť v penaltách. V štvrtej sérii trafil Trizuliak iba žrď a keďže hostia premenili všetkých päť pokutových kopov do domácej odvety pôjdu s psychickou výhodou víťazstva na pôde Benficy Čadca. Druhý zápas finálovej série sa odohrá v sobotu 21. apríla o 20.00 h v Novom Meste nad Váhom.

Výsledok:

Benfica Gemm Čadca - Nové Mesto nad Váhom 6:6 (4:3, 5:5), na pokutové kopy 4:5

Góly: Tibor Časnocha 2, Ľubomír Trizuliak 2, Roman Baláž, Juraj Kubišta – Lukáš Ondris 2, Denis Kukučka, Radoan Luža, Patrik Zaťovič, Adrián Neuschl.

Góly v penaltovom rozstrele: Jaroš 1:0, Kukučka 1:1, Časnocha 2:1, Ondris 2:2, Baláž 3:2, Ondrášek 3:3, Trizuliak nedal, Marušinec 3:4, Sedlák 4:4, Luža 4:5. ŽK:Roman Baláž, Juraj Kubišta, Radovan Luža, Lukáš Ondris. Rozhodovali: Tomáš Nagy, Peter Živčic, 80 divákov.

ČADCA: Lukáš Sedlák – František Mudrík, Ľubomír Trizuliak, Roman Baláž, Richard Halfar, Juraj Kubišta, Tibor Časnocha, Anton Jaroš, Tomáš Tlelka.

NOVÉ MESTO: Denis Kukučka – Ľubomír Ondrášek, Radovan Luža, Milan Jurčo, Samuel Marušinec, Patrik Zaťovič, Lukáš Ondris, Adrián Neuschl, Peter Pevala, Roman Sevald.

1. Spolupracoval aj s Cameronom. Kysučan Sancho žiari v Hollywoode! Foto 733
  2. Skanzen Vychylovka v zime Foto 163
  3. Od obrovskej tragédie, ktorá si vyžiadala aj život majora z Kysúc, uplynie dnes dvanásť rokov 154
  4. Seniori v Kysuckom Novom Meste sa zabávali 142
  5. Čadčan si ľahol na koľaje, záchranka ho odviezla do nemocnice 123
  6. Medzi vymenovanými generálmi bol aj Kysučan 121
  7. Bábätká z čadčianskej pôrodnice 29. Foto 91
  8. Ministri sa dohodli na dobudovaní diaľnice D3 a rýchlostnej cesty S1 85