Pondelok, 17. december, 2018 | Meniny má Kornélia

Juraj Vitko tesne od zlata, Kysucká desiatka opäť súčasťou majstrovstiev Slovenska

V nedeľu sa v Kysuckom Novom Meste uskutočnil už 7. ročník Kysuckej desiatky.

Kysucká desiatka bola i v tomto roku súčasťou MSR v cestnom behu na 10 km.(Zdroj: RADOSLAV BLAŽEK)

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO. Stalo sa už zvykom, že súčasťou tohto podujatia sú majstrovstvá Slovenska v behu na ceste na 10 km. Skvelé počasie, výborná organizácia, množstvo divákov, to všetko sa zišlo v nedeľu na štarte Kysuckej desiatky a majstrovstiev Slovenska.

Až 86 bežcov si najskôr vypočulo Štátnu hymnu, príhovor primátora mesta Kysucké Nové Mesto Jána Hartela a užilo si i zahajujúce vystúpenie mladých mažoretiek. Samozrejme, podstatné boli preteky, v ktorých sa domáci Kysučania ale i ďalší pretekári z Kysúc, konkrétnejšie z Čadce, strojili na niektoré z medailí.

Veď mená ako Juraj Vitko štartujúci v hlavnej kategórii, Ladislav Sventek v kategórii nad 40 rokov, ďalej Peter Gajdoš nad 50 rokov, nestárnuca Anna Balošáková v kategórii žien nad 35 rokov, tieto zvučné mená zaručovali, že región Kysúc v nedeľu nebude len organizátorom! Víťazom celého podujatia sa nakoniec stal Ondrej Puškár z Trnavy vo famóznom čase 00:31:29, na ktorého nestačil domáci „miláčik“ Juraj Vitko len o osem sekund!

Atletický klub Kysucké Nové Mesto získal ďalšie striebro v podaní Petra Gajdoša v kategórii nad 50 rokov, ktorý v záverečnom šprinte nestačil o dve sekundy na víťaza Hanzlíka. Ako sme už spomínali, Anna balošáková bola tiež favoritom a svoje postavenie poľahky potvrdila, dobehla na prvom mieste! Aby nebolo druhých priečok málo, do tretice sa zaskvel i Ladislav Sventek!

Milan Slivka, predseda Atletického klubu KNM, hlavný organizátor podujatia: „S počtom účastníkov sme veľmi spokojný, veď bežalo až 86 pretekárov. Výkony boli výborné. Ondrej Puškár vyhral vo veľmi dobrom čase 00:31:29, čo je v podstate najrýchlejšia desiatka v tomto roku. Druhé miesto Juraja Vítka má vysokú hodnotu. Sme veľmi potešení, že v juniorskej kategórii štartovalo až 9 pretekárov. Atmosfére pretekov bola veľmi pekná, diváci povzbudzovali a hnali všetkých zúčastnených za čo najlepším výkonom.

Za organizátorov by som chcel poďakovať Policajnému zboru SR, mestskej Polícii v KNM, Dobrovoľnému hasičskému zboru KNM a samozrejme nemôžeme zabudnút ani na rozhodvov, ktorí celé podujatie výborne zvládli. S výkonmi našich pretekárov som spokojný, najviac potešil Juraj Vitko, ktorý získal druhé miesto v rámci MSR v hlavnej kategórii. Peter Gajdoš v kategórii nad 50 rokov dobehol tiež na striebornej priečke a príjemne prekvapil medzi juniormi Lukáš Prívara, ktorý skončil piaty a podal sympatický výkon.“

Výsledky:

Muži do 40 rokov: 1. Ondrej Puškár AK Slávia Trnava 00:31:29, 2. Juraj Vitko AK Kysucké Nové Mesto 00:31:37, 3. Jozef Urban Bardejov 00:32:25. Muži nad 40 rokov: 1. Štefan Sumerling Nová Lesná 00:33:49, 2. Ladislav Sventek ŠKP Čadca 00:34:52, 3. Vladimír Buchal Žiar nad Hronom 00:35:32. Muži nad 50 rokov: 1. Ondrej Hanzlík Prievidza 00:37:34, 2. Peter Gajdoš AK Kysucké Nové Mesto 00:37:36, 3. Jozef Polák OÚ Hul 00:37:49. Muži nad 60 rokov: 1. Peter Fašung Prievidza 00:41:33, 2. Ján Kminiak Ilava 00:42:42, 3. Jozef Liskaj Turany 00:48:40. Juniori: 1. Bálint Magyar Nitra 00:33:56, 2. Dávid Sitarík B. Bystrica 00:35:04, 3. Patrik Šedivý Nitra 00:37:32. Ženy do 35 rokov: 1. Petra Fašungová B. Bystrica 00:37:57, 2. Ľubomíra Maníková Dubnica n. V. 00:38:43, 3. Katarína Pokorná STU Bratislava 00:39:39. Ženy nad 35 rokov: 1. Anna Balošáková ŠKP Čadca 00:43:29, 2. Janka Koledová Maratón klub Rajec 00:48:50, 3. Jana Podhradská 00:49:30. Juniorky: 1. Romana Gajdošová Košice 00:40:33.

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!