ej v Paríži – „Tlkot (D)uší“.
ČADCA. Nadčasový román V. Huga Chrám Matky Božej v Paríži ožije v čadčianskom dome kultúry túto nedeľu o 16.30 hodine vďaka Detskému a mládežníckemu divadelnému súboru Eva, ktorý pracuje pri ZUŠ J. Potočára a KIC – DK v Čadci.
„Tlkot (D) uší“ vychádza z názorov a pocitov našich študentov na rýchlo až zbesilo plynúci život dnešnej doby, v ktorej sa niekde do neznáma vytráca prapodstata vzťahov medzi ľuďmi – láska. Absenciu súcitu, ohľaduplnosti, ľudskosti dnes pociťujeme omnoho viac ako kedysi. Napriek všetkému je tu nádej, že to krásne a vzácne je stále niekde v nás. Už v 14. – 15. storočí sa pre lásku umieralo. Práve toto obdobie je motiváciou dotknúť sa veľkolepého románu v. Huga a hľadať v mnohých situáciách spletitosť vzťahov. Načreli sme hlboko do vnútorného prežívania a stotožnenia sa mladej generácie s ťažobou danej doby, do ktorej nás vtiahol tento román,“ hovorí režisérka súboru Eva Matysová.
Na doskách čadčianskeho domu kultúry sa s nadčasovo spracovanou hrou Chrám Matky Božej v Paríži V. Huga predstavili pred 30-timi rokmi aj členovia Divadelného súboru Janka Palárika pod vedením Martina Kolesára. V hre nazvanej Vášeň vtedy hlavnú postavu matky stvárnila Vanda Vojteková, arcidiakóna Frolla bravúrne zahral Rudolf Dubovský, nezabudnuteľného Quasimoda a Esmeraldu si diváci vychutnali v podaní Petra Kozáka a Katky Tomanovej.
Veríme, že rovnako ako ich predchodcom, aj súčasným divadelníkom z Evy sa podarí divákov presvedčiť o tom, že láska je večná a ľudia ju stále potrebujú, nech žijú kdekoľvek a v ktoromkoľvek storočí.