Nedeľa, 21. apríl, 2019 | Meniny má Ervín

Matej Poláček kraľuje vzpieraniu, zbiera jedno zlato za druhým

V Banskej Bystrici sa 16. a17. júla konali MSR mužov, juniorov, žien a dorastu.

KRÁSNO NAD KYSUCOU. Výkony pretekárov sa taktiež započítavali do druhého kola mužských a dorasteneckých líg. Na MSR z oddielu Krásna pricestovalo 5 pretekárov. Ako prvý štartoval Matej Poláček v hmotnostnej kategórii do 62 kg. Potvrdil, že v tejto skupine nemá súpera a svojím výkonom v trhu 83 kg a nadhode 98 kg získal zlatú medailu.

Matej si podobne počínal i medzi juniormi, a tak získal už druhé zlato. V mužskej kategórii to už bolo ťažšie. Po tom istom výkone obsadil tretie miesto, keď v dvojboji zvládol 181kg. Famózny Poláček sa pripravuje na septembrové MS do17 rokov, kde chce zabojovať o dobré umiestnenie.

Jeho oddielový kolega Jozef Kuľjovský mal štartovať v kategórii do 77 kg, no po konzultácii s trénerom sa rozhodol, že telesnú váhu upraví do 69 kg a zabojuje o jednu z medailí. Svojím výkonom v trhu 85 kg a v nadhode rovných 100 kg vybojoval nakoniec bronz. Sen sa stal skutočnosťou a jeho námaha nevyšla na zmar. Pre samotného pretekára to boli vytvorené vlastné osobáky.

Peter Poláček štartoval v hmotnostnej kategórii do 77 kg. Táto skupina bola najsilnejšia, štartovalo tam až 22 pretekárov v skupine A a B. Peter svojím výkonom štartoval v skupine A, kde v trhu zvládol 105 kg a v nadhode 130 kg. Tento výkon mu zaručilo striebornú medailu. Niektoré pokusy pretekárovi z Krásna však nevyšli, a tak Krásňania prišli aj o body, ktoré sa započítavali do druhého kola ligy dorastu.

Posledný pretekár Patrik Poštek štartoval v kategórii do 85 kg. Ten samozrejme tiež túžil po cennom kove. Nakoniec sa to podarilo, aj keď Patrik nezvládol pár pokusov. V trhu zdolal 95 kg a v nadhode 127 kg. Tento výkon mu stačil na bronzovú medailu.

Po druhom kole dorasteneckej ligy sa Krásno nad Kyszcou posunulo z prvého miesta na druhé, pričom veľkou stratou pre družstvo bola neúčasť zraneného Mareka Murča, ktorý má zlomenú nohu.

Muži sa po druhom kole posunuli z piateho miesta na druhé, pričom na tretích majú náskok 150 sin. bodov.