Štvrtok, 21. november, 2019 | Meniny má Elvíra

Vo Vysokej nadviazali po štyroch rokoch na tradičný futbalový turnaj o Putovný pohár Miroslava Cipára

Rekonštrukcia hracej plochy TJ Spartak Vysoká nad Kysucou a následne dva roky po sebe sa opakujúca nepriazeň počasia, neumožnili dlhé štyri roky zorganizovať podujatie, ktoré sa stalo sviatkom všetkých fanúšikov TJ Spartak Vysoká nad Kysucou – futbalový t

Domáci tím TJ Spartak Vysoká nad Kysucou nestačil vo finále na štvrtoligový Makov.Domáci tím TJ Spartak Vysoká nad Kysucou nestačil vo finále na štvrtoligový Makov.(Zdroj: (OV))

urnaj o Putovný pohár ak. mal. Miroslava Cipára.

VYSOKÁ NAD KYSUCOU. V nedeľu 1. júla sa na tradíciu organizovania tohto jedinečného futbalového podujatia podarilo úspešne nadviazať. Pozvanie na jubilejný X. Ročník turnaja prijalo kvarteto mužstiev: ŠK Javorník Makov (IV. liga), TJ Kysučan Korňa (I. trieda), TJ Slovan Podvysoká (I. trieda), TJ Spartak Vysoká nad Kysucou (I. trieda).

V úvodnom dueli, ktorý sa začal s miernym oneskorením niekoľko minút po desiatej hodine, si svoje futbalové sily zmerali v susedskom derby Vysoká nad Kysucou a Korňa. Úspešnejší boli domáci futbalisti, ktorý zápas vyhrali v pomere 2:0.

V druhom vylučovacom zápase medzi Makovom a Podvysokou bol úspešnejší účastník IV. ligy z Makova, ktorý si zo súperom poradil 6:1.

V zápase o 3. miesto všetko nasvedčovalo tomu, že sa diváci dočkajú vytúžených pokutových kopov, lebo na svetelnej tabuli stále svietil stav 0:0. Na tie napokon nedošlo. Korni sa len niekoľko minút pred záverečným hvizdom hlavného rozhodcu podarilo streliť gól a svojich súperov z Podvysokej porazili najtesnejším rozdielom 1:0.

Zapĺňajúci sa areál, častejšie narážanie nových pivných sudov a rozvoniavajúca sa „druhá várka“ hovädzieho guláša boli jasnými znakmi, že sa blíži očakávané finále medzi odvekými rivalmi z Vysokej nad Kysucou a Makova.

Súper z Makova svojou hrou v predchádzajúcom zápase síce budil rešpekt, ale prvú vážnejšiu gólovú šancu zápasu si vypracovali hráči Spartaku. Na koncentrovanú hru ligista stále nemohol nájsť recept a ak sa aj nejaká lopta dostala k bráne, skončila v rukách Bavlšíka.

Koncentráciu hráčov Vysokej však svojou individuálnou akciou zlomil krásnou strelou nezadržateľný Rasťo Planeta. Spartak v úmornej snahe vyrovnať „vyrobil“ svojou nekoncentrovanosťou dve ďalšie chyby a súper z Makova sa tak mohol radovať z konečného víťazstva 3:0.

Bonusom pre hráčov ŠK Javorník Makov bola i skutočnosť, že svojím tretím víťazstvom na tomto turnaji v rade sa stali definitívnym vlastníkom cennej drôtennej trofeje, ktorú navrhol práve ak. mal. Miroslav Cipár. Za najlepšieho strelca turnaja bol vyhlásený Lukáš Putorík z Makova a za najlepšieho brankára (výkon, počet odchytaných minút ale i nepríjemné zranenie) bol vyhlásený Jozef Bavlšík z Vysokej nad Kysucou.