V šlágri kola MLMF Turzovka zdolal vedúci SS Kreator FC Tango o dva góly

V príjemnom nedeľnom počasí sa v Turzovke – Závodí odohralo 21. kolo mestskej ligy.

TURZOVKA. Hlavným súbojom dňa bolo stretnutie lídra tabuľky a tretieho družstva MLMF v Turzovke. V ranných súbojoch sa stretli G. Boys a Slovan. Prvý polčas bol v znamení nepremenených šancí a dobrej hry brankárov družstiev, a tak sa priaznivci malého futbalu gólu nedočkali. V druhom polčase bol priebeh stretnutia vyrovnaný. Nulu na konte strelených gólov prelomilo družstvo G. Boys a po rohovom kope sa dostalo do vedenia. Družstvo Slovana zaplo na vyššie obrátky v snahe vyrovnať.

To sa im po pár minútach podarilo a následne po chybe v obrane G. Boys pridalo druhý a onedlho aj tretí gól a zaslúžene vyhralo. Na vedľajšom ihrisku sa stretli FC 09 Vyšný Koniec a ŠKP Team. Prvý polčas bol vyrovnaný, keď FC 09 VK strhlo vedenie o jeden gól na svoju stranu. Druhý polčas ovládol Vyšný Koniec, vsietil v ňom štyri góly a potvrdil svoje víťazstvo. V zápase tímov zo spodnej časti tabuľky medzi FC 2010 Vyšný Koniec a Public Enemy sa družstvá rozišli zmierlivo.

V prvom polčase sa najprv váhy stretnutia naklonili na stranu FC 2010 VK, ktoré viedlo 1:0. V druhom polčase pridalo ešte jeden gól, ale ani toto dvojgólové vedenie nebolo dostačujúce. P. Enemy sa podarilo troma gólmi otočiť skóre vo svoj prospech, ale nakoniec sa stretnutie skončilo remízou.

V stretnutí dňa medzi SS Kreator a FC Tango sa očakávalo vyrovnané stretnutie vo vysokom tempe. Začiatok sa FC Tango nevydaril. Už v prvej minúte inkasovalo gól z pokutového kopu za ruku jedného zo svojich hráčov. Do 10. minúty to bolo 3:0 v prospech SS Kreator.

Do polčasu dalo Tango gól, a tak nastupovalo do druhého dejstva s odhodlaním niečo ešte s výsledkom stretnutia urobiť. Do 15. minúty druhého polčasu sa strelecky nikto nepresadil a niektoré šance môžu aktérov stretnutia mrzieť. Záver bol hektický. Po menšej nekoncentrácii v zadných radách Kreatoru a rýchlom rozohratí brankárom Tango znížilo stav na 2:3.

V následnom tlaku bol hráč FC Tango faulovaný v pokutovom území a zahrával sa v tomto zápase druhý pokutový kop, ktorým Tango vyrovnalo. Družstvá sa naďalej snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Pri jednom z protiútokov SS Kreator a tlaku pred bránkou Tanga bola odpískaná hra rukou v pokutovom území a kopal sa tretí pokutový kop. Kreator šancu využil a nakoniec v posledných sekundách pridal ešte jeden gól. V zaujímavom stretnutí si SS Kreator víťazstvom udržal prvú priečku v mestskej lige. Jeho najväčší konkurent v boji o titul družstvo Legends hralo s FC Priority.

Priority nastúpilo do stretnutia s odhodlaním nezopakovať gólový prídel z minulého kola. Odhodlanie možno bolo, ale hra tomu nenasvedčovala. Legends dobrou kombinačnou hrou Priority rozobralo a gólostroj sa v prvom polčase zastavil na čísle šesť. V druhom polčase sa očakával podobný scenár, ale opak bol pravdou. Od stavu 7:0 sa Legends utápalo v nepremieňaní šancí, čo vyvrcholilo nepremeneným pokutovým kopom. A tak FC Priority môžu tešiť čiastočné úspechy. Druhý polčas - výborný výkon brankára a polčasové víťazstvo 3:1 nad družstvom , ktoré bojuje o titul v mestskej lige.

Výsledky 21. kola:

FC Priority - Legends 3:7, Hejčík, Lakoštík, Hrčka - M. Bytčánek 4, F. Bytčánek, P. Bytčánek, Heglas. Public Enemy - FC 2010 Vyšný Koniec 3:3, Mich. Zajac, Horčičiak, Červenec - Kišo, Mudrík, P. Zahatlan. SS Kreator - FC Tango 5:3, Molovčák 2, Hrubý, R. Mucha, Rovňaník - Niník 2, Sruban. Slovan - Gold Boys 3:1, Mich. Klago 2, Mir. Klago - Mohelník. FC 09 Vyšný Koniec - ŠKP Team 6:2, Vlček 2, Štibor 2, Marčiš 2 - Dučaj, M. Kubošný.

1. SS Kreator 21 17 1 3 97:44 52

2. Legends 21 17 1 3 85:41 52

3. FC Tango 21 15 0 6 86:52 45

4. Slovan 21 12 2 7 72:57 38

5. FC 09 VK 21 12 0 9 71:42 36

6. Gold Boys 21 8 2 11 66:64 26

7. ŠKP Team 21 5 3 13 41:89 18

9. Public Enemy 21 4 3 14 39:76 15