Sobota, 23. september, 2017 | Meniny má Zdenka

Legends zdolalo v šlágri SS Kreator a mieri za titulom v MLMF Turzovka

V nedeľu sa odohralo v Závodí 23. kolo mestskej ligy.

TURZOVKA. Očakávaným súbojom kola bolo stretnutie vedúcich družstiev ligy medzi SS Kreator a Legends. V rannom stretnutí sa stretli FC Tango a Gold Boys. Tango nastúpilo od začiatku stretnutia s rýchlou kombinačnou hrou, ktorá priniesla ovocie a pokoj do radov jeho hráčov.

Do polčasu bolo 5:1 a o stretnutí bolo rozhodnuté. Gold Boys zachránila od väčšej porážky konštrukcia bránky, ktorú dokázali hráči Tanga v druhom polčase trafiť až päťkrát. Na vedľajšom ihrisku sa odohrávalo v tom istom čase druhé stretnutie medzi Slovanom a Public Enemy.

Duel nenašiel družstvo Slovana v hernej pohode, ktorý prekvapivo podľahol Public Enemy rozdielom dvoch gólov. Vyšný Koniec 09 nastúpil proti FC Priority a potvrdil hernú silu a opäť zvíťazil. V dueli medzi prvým a druhým družstvom tabuľky išlo o dôležité body, ktoré by posunuli Kreator alebo Legends bližšie k titulu.

Očakávaný súboj sa začal v dobrom hernom tempe a hra bola pre oko diváka zaujímavá. Postupom času sa Legends dostali do herného tlaku, ktorý pretavili peknými kombinačnými zakončeniami až na stav 3:0. Kreatoru viazla kombinácia a náznaky šancí alebo strely na bránku bez problémov obrana Legends kryla.

Minútu pred koncom polčasu Kreator rýchlym protiútokom znížil na polčasový stav 3:1. Druhý polčas pokračoval v nezmenenej intenzite a prvý to boli hráči Kreatoru, ktorý vsietili gól a znížili stav tak na rozdiel jediného gólu. Legends však pokračovali v svojej hre, ktorá slávila úspech v prvom polčase, vedenie v stretnutí postupne navýšili až na 5:2.

Kreator už iba znížil na konečný stav 5:3. Kvalitný zápas zo strany Legends podporil aj svojím výkonom brankár, ktorý bol rozdielovým článkom v tomto stretnutí. Legends urobili dôležitý krok k získaniu prvého titulu v mestskej lige.

V poslednom stretnutí dňa sa stretli družstva Vyšný Koniec 2010 a ŠKP Team. Bojovná hra plná súbojov a nepresností nakoniec priniesla víťazstvo o jeden gól družstvu VK 2010. Veľký podiel na tomto triumfe mal gólman VK 2010, ktorý v rozhodujúcich chvíľach družstvo podržal výbornými zákrokmi.

Výsledky 23. kola:

FC Tango - Gold Boys 6:2, Mitaš 3, Bohdaň 2, Sruban - Zajac, Stuchlík. FC 2010 Vyšný Koniec - ŠKP Team 3:2, Mudrík, P. Zahatlan, Rác - Matejík, Šmahajčík. SS Kreator - Legends 3:5, Kavuliak, Zavičar, Molovčák - M. Bytčanek 4, Franek. FC Priority - FC 09 Vyšný Koniec 2:4, Hejčík, Bibora - Kolesár, Štibor, Marčiš, Srníček. Slovan - Public Enemy 1:3, Mir. Klago - Mich. Zajac 2, Mar. Vavrinec.

1. Legends 23 19 1 3 93:46 58

2. SS Kreator 23 18 1 4 108:53 55

3. FC Tango 23 17 0 6 100:59 51

4. FC 09 VK 23 14 0 9 81:44 42

5. Slovan 23 12 2 9 75:63 38

6. Gold Boys 23 8 2 13 72:78 26

7. Public Enemy 23 5 3 15 46:86 18

8. ŠKP Team 23 5 3 15 48:100 18