Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Legends prehrali, v poslednom kole potrebujú získať aspoň bod

V nedeľu sa odohralo v Turzovke predposledné kolo mestskej ligy.

TURZOVKA. Legends mali v tento deň víťazstvom spečatiť prvý titul. V prvom rannom stretnutí hrali Gold Boys a Public Enemy. Dobrým výkonom sa predstavili Gold Boys a už v prvom polčase rozhodli o osude stretnutia, keď ho vyhrali 4:1. V druhom polčase padlo tiež päť gólov a strelecky boli opäť lepší hráči z Gold Boys, preto zaslúžene získali 3 body.

V rovnakej dobe sa na druhom ihrisku hralo stretnutie medzi FC Tango a FC 09 Vyšný Koniec. Tango začalo dobre a rýchlo viedlo 2:0. Do polčasu sa podarilo FC 09 VK znížiť na rozdiel jediného gólu. V druhom polčase FC 09 VK strelecky dominovali a štyrmi gólmi rozhodli stretnutie vo svoj prospech.

V zápase posledného tímu tabuľky FC 2010 Vyšný Koniec a SS Kreator sa čakal jednoznačný priebeh v prospech Kreatoru. Prvý polčas však gólovo vyšiel FC 2010 VK a odchádzal na prestávku za stavu 1:0. Druhý polčas už prebiehal podľa predzápasového predpokladu a štyrmi gólmi otočil Kreator stretnutie vo svoj prospech.

V stretnutí medzi Slovanom a FC Priority sa hralo vyrovnané stretnutie, kde Slovan po prvom polčase viedol 2:0. Tento náskok si s prehľadom udržiaval až do chyby v obrane, ktorú Priority potrestali znížením na rozdiel jediného gólu. Do konca stretnutia sa nič podstatného neodohralo a tak Slovan odchádzal po stretnutí s troma bodmi.

Legends nastúpili proti ŠKP Team s cieľom zvíťaziť a potvrdiť svoj prvý titul v mestskej lige. Po zaváhaní SS Kreator v minulom kole stačilo Legends k titulu uhrať iba bod. Hráči Legends v prvom polčase herne prepadli a prehrali ho 3:1. V druhom polčase si Legends postupne vytvárali územný tlak, ale z množstva šancí a striel sa ujala iba jedna, a tá nestačila na to, aby potvrdila konečné víťazstvo Legends v mestskej lige. Prehra cestu k titulu nezatvorila, ale Legends musia svoj prvý titul potvrdiť až v poslednom kole. Stačí im iba bod.

Výsledky 26. kola:

FC Priority - Slovan 1:2, Lakoštík - Hrtánek, M. Pajer. Gold Boys - Public Enemy 7:3, Zajac 2, Kavalek 2, Cesnek, Šulek, Stuchlík - Marec, Drahňák, M. Vavrinec. ŠKP Team - Legends 3:2, Matejík 2, R. Kubošný - Heglas, Š. Kolesár. FC 09 Vyšný Koniec - FC Tango 5:2, Štibor 3, Kolesár, Vlček - Sruban, Mar. Mitaš. FC 2010 Vyšný Koniec - SS Kreator 1:4, Kišo - Miženko 2, R. Mucha, Kavuliak.

1. Legends 26 21 1 4 103:54 64

2. SS Kreator 26 20 2 4 118:58 62

3. FC Tango 26 17 0 9 106:74 51

4. Slovan 26 15 2 9 84:64 47

5. FC 09 VK 26 15 1 10 90:54 46

6. Gold Boys 26 9 2 15 83:89 29

7. ŠKP Team 26 8 3 15 64:108 27

8. Public Enemy 26 6 3 17 55:97 21