Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Jedenásti plavci z Čadce si vyplávali medailové umiestnenie

V sobotu 16. marca sa začalo prvé kolo Severoslovenskej ligy v plávaní v Aquarelaxe Dolný Kubín.

Úspešná výprava plavcov v Dolnom Kubíne.(Zdroj: (DK))

ČADCA. Preteky absolvovali aj plavci z plaveckého klubu Žabka Čadca. Čadčanom sa veľmi darilo, keď až jedenástim sa podarilo postaviť na stupeň víťazov. Najviac medailových umiestnení získal najlepší plavec Patrik Šabík. 1. miesto získal v disciplíne 50 m prsia s časom 43.84. Tri 2. miesta si vyplával v disiplínach 50 m motýlik s časom 41.33, 50 m znak s časom 40.28 a 50 m voľný spôsob s časom 34.33. Aj na 100 m polohový pretek sa mu medzi veľkou konkurenciou darilo a vybojoval si 3. miesto s časom 1:28.00.

Výborným umiestnením prekvapil aj plavec Dávid Klieštik, ktorý si na 50 m motýlik s časom 43.74 vybojoval 3. miesto a v disciplíne 100 m motýlik s časom 1:46.85 4. miesto. Výborne zaplával aj na 200 m prsia, kde s časom 4:03.37 sa umiestnil na 7. mieste. Ďalší plavec, ktorý reprezentoval plavecký klub bol Martin Kajánek, ktorý na 50 m prsia s časom 47.66 získal 4. miesto a v disciplíne 200 m prsia si vyplával výborné 8. miesto.

Do prvej desiatky sa podarilo dostať aj ďalším „Žabkám“. Tí takisto svojimi časmi získali výborné umiestnenia. Samuel Kuka, ktorý v disciplíne 50 m voľný spôsob s časom 37.26 získal 10. miesto, Adam Tomala v disciplíne 50 m znak s časom 48.91 12. miesto a Samuel Šumský si vyplával dve 10. miesta v disciplínach 50 m voľný spôsob s časom 55.91 a 50 m znak s časom 1:10.30.

Darilo sa i dievčatám. Výborne sa umiestnila Karolína Kašubová, ktorá si vo svojej obľúbenej disciplíne 200 m prsia s časom 3:43.65 vyplávala 3. miesto. K tomu pridala dve 4. miesta, a to z disciplín 50 m prsia s časom 51.35 a 50 m motýlik s časom 55.30. V disciplíne 100 m polohový pretek s časom 1:50.94 získala 10. miesto.

Výborným výsledkom sa môže pýšiť aj plavkyňa Julia Tomanová, ktorá získala dve 2. priečky v disciplínach 50 m motýlik s časom 44.30 a 100 m motýlik s časom 1:45.22 Na 200 m prsia sa jej tiež podarilo s časom 3:53.72 umiestniť do prvej desiatky. Do prvej destiatky sa prebojovali aj plavkyne Lucia Hodás – Paverová, ktorá na 200 m prsia s časom 3:45.69 si vyplávala 6. pozíciu, k tomu ešte pridala dve 8. priečky, a to v disciplíne 50 m znak s časom 47.78 a 50 m prsia s časom 47.92.

Lea Čimborová, ktorá v disciplíne 200 m polohový pretek s časom 3:35.21 získala 6 stupienok, v 50 znak s časom 46.72 7. miesto a dve 9. miesta v disciplínach 50 m prsia s časom 48.32 a 100 m polohový pretek s časom 1:40.45. Júlia Minarovičová obsadila tiež krásne 5. miesto v disciplíne 50 m motýlik s časom 42.31a Alexandra Mináriková 6. miesto s časom 42.50 v tej istej disciplíne.

Plavkyni Sarah Labákovej sa podarilo obsadiť 9. miesto na 200 m polohový pretek s časom 3:31.06 a 10. miesto na 50 m motýlik s časom. Výborne umiestnenie sa podarilo dosiahnuť aj Anike Demanovej v disciplíne 50 m prsia, kde s časom 47.84 obsadila 7. miesto. Plavkyni Anete Kašubovej sa medzi veľkou konkurenciou tiež podarilo presadiť medzi 25 najlepších plavcov.

Na štart sa prvýkrát postavili „naše“ plavecké nádeje, ktoré tiež zabojovali a získali medailové umiestnenia. Najmladší plavec Daniel Hodás – Pauer získal 1. miesto v disciplíne 50 m voľný spôsob s časom 1:11.92. Druhý nádejný plavec Michal Tomala si vybojoval dve krásne 7. miesta, a to v disciplíne 50 m znak s časom 1:10.30 a v disciplíne 50 m voľný spôsob s časom 1:16.51. Výborným výsledkom prekvapil začínajúci plavec Martin Fonš, ktorý v disciplíne 50 m voľný spôsob s časom 58.11 získal 4. miesto.

Medzi nováčikov, ktorí prvýkrát nastúpili na štart patrili aj Dávid Piško a Matej Slivka. Z najmladších plavkýň sa najlepšie umiestnila Miriam Pavlišinová, ktorá v disciplíne 50 m znak s časom 1:11.72 získala 1. miesto. Na štart sa prvýkrát postavli aj Martina Poláčková, Milota Pišteková, Karla Mészárosová, Michaela Kuljovská, Klára Ligáčová. Plavcom z Čadce srdečne blahoželáme a prajeme im veľa síl do ďalších plaveckých pretekov.