Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Volejbalisti plánovali boj o záchranu, je z toho do tretice výborná piata priečka

V slnečnú nedeľu 24. marca sa tím volejbalistov z Čadce vybral opäť do Frýdku–Místku. Tento- krát však nešli získavať ďalšie body do tabuľky, ale išli si zmerať sily v play off RBVL.

Hráči BVC Čadca mali po play off výbornú náladu.Hráči BVC Čadca mali po play off výbornú náladu. (Zdroj: BVC Čadca)

ČADCA. V prvom zápase, v ktorom sa bojovalo o postup do prvej najlepšej štvorky, sa BVC tím stretol s poľskými hráčmi z Wadovic. V prvom sete mali jasne navrch Wadovice. Od začiatku viedli o 4 body a BVC tím sa neustále doťahoval, no nedarilo sa im. Prvý set tak skončil v prospech Wadovic. V druhom sete sa hráčom z Čadce darilo a viedli o 2 body až do koncovky setu, kde neuhrali lopty, a preto prehrali aj tento set a zápas sa skončil v prospech Wadovic 2:0. „Príčinou prehry bolo, že sme ťažké lopty, ktoré sme vychytali v poli, nedokázali premeniť na body v náš prospech. Naopak, súper to dokázal takmer vždy,“ zhodnotil zápas hráč tímu BVC Ján Masný.

Ani druhý zápas nebol oddychový a hralo sa v ňom o veľa. Na ihrisku čakal hráčov z Čadce tím Vendriňáci. Hneď od začiatku začali hráči tímu BVC hrať naplno. Čadčania nedali súperom žiadnu šancu, čo sa odrazilo aj vo výsledku prvého setu, ktorý sa skončil v ich prospech. Druhý set bol po celý čas taktiež vo vedení tímu BVC Čadca. Zdalo sa, že tento set bude rýchlo dohraný v prospech Čadčanov. Aj tak bolo, hoci záver setu tímy zdramatizovali, keď tím z Čadce nemohol otočiť servis Vendriňákov. Tí sa pomaly doťahovali až sa zdalo, že tento zápas pôjde do tajbrejku. Po timeoute, ktorý si vyžiadal tím BVC, Čadčania otočili a ukončili zápas v pomere 2:0 na sety.

Toto víťazstvo posunulo Čadčanov do boja o 5. miesto. Na svojho súpera čakali takmer tri hodiny. Po tejto dlhej odmlke sa stretli na ihrisku s družstvom Skokani, ktoré považovali za silného súpera, keďže v základnej skupine od nich utrpeli porážku 2:0. Pustili sa však do nich s odhodlaním, zabojovali a tak sa im podarilo oplatiť im prehru zo skupiny. V prvom sete to šlo ľahšie a porazili ich 25:13. Druhý set akoby mierne „vypli“. Zo začiatku odišlo podanie, troška sa potrápili no po timeoute sa vrátila hra prvého setu a mohli si pripísať výhru.

BVC Čadca sa tak s veľkou radosťou tešil z obhájeného 5. miesta, na ktorom je už tretí rok za sebou. „Toto umiestnenie určite považujeme za úspech, keďže sme tento rok do ligy nastupovali s tým, že sa chceme aspoň udržať v skupine A. Obrovské ďakujem patrí všetkým členom BVC tímu, ktorí sa od začiatku aspoň raz zúčastnili ligy a prispeli k tomuto úspechu,“ skonštatovala s úsmevom hráčka Zuzana Palariková.

BVC ČADCA: Iveta Korená, Michaela Masná, Zuzana Palariková, Andrej Maslík, Ján Masný, Stanislav Palarik, Jakub Rautner.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?