Pondelok, 23. júl, 2018 | Meniny má Oľga

Makov je stále na čele, Kysucký Lieskovec poskočil už na 6. priečku

Vo štvrtej lige je zatiaľ na čele Makov, ktorý si poradil i na umelej tráve vo Vrútkach. Do formy sa dostáva Kysucký Lieskovec, ktorý sa vyšplhal už na 6. priečku v tabuľke.

Vrútky – Makov 2:3 (1:2)

Na umelej tráve pochybnej kvality vo Vrútkach sa hral zaujímavý zápas. Od úvodu hostia dokazovali, že sú právom na špici tabuľky a vytvorili si prvé dve šance, ktoré ale skúsený domáci brankár Veselovský kryl. Domáci sa osmelili a v 12. minúte prvú návštevu v súperovej šestnástke Gorgosz efektne premenil, keď posadil na zadok gólmana hostí Dičku a z ťažkého uhla zakončil – 1:0.

Od tohto okamihu Makov pridal, bol rýchlejší, a postupne vsietil tri góly. Najprv Rasťo Planeta z veľkej diaľky zo 40 metrov nachytal Veselovského na hruškách – 1:1. V zápätí ľavý obranca Číž sa prebil do pokutového územia a krížnou strelou po zemi zvýšil na 2:1 a obrat skóre zápasu dokončil Ljubenovič po peknej prihrávke Lukáša Putoríka – 1:3. Makov bol na koni, dobre kombinoval, ale svoje šance zahadzoval. Najväčšiu šancu na zvýšenie skóre mal Šustek, ale z bezprostrednej blízkosti neskóroval. Domáci sa vrátili do zápasu v 69. minúte, keď Gorgosz hlavičkou znížil na 2:3. Vrútky vycítili šancu a v závere zápasu sa snažili nakopávanými loptami vyrovnať, ale gólovú príležitosť si nevypracovali. Hostia si tak zaslúžene odniesli tri body.

Góly: 13. a 69. Gorgosz – 25. Planeta, 32. Číž, 62. Ljubenovič. ŽK: Scherer, Prjevara – Ljubenovič. Rozhodoval Cimprich, 100 divákov.

MAKOV: Dička – Bezák, Korček, Pavlica, Číž, Kucej, Planeta, Putorík, Barčák, Ljubenovič, Šustek.

K. Lieskovec – Bytčica 4:0 (2:0)

Lepšie do zápasu stúpili domáci a už v 9. minúte po individuálnej akcii sa ujali vednia 1:0. Potom sa hra trošku vyrovnala, no Bytčica sa do vážnejšej gólovej akcie nedostala. Naopak kysucký Lieskovec po samostatnom úniku Vajdíka zvýšili na 2:0. Následne domáci zahodili svoje ďalšie príležitosti, či už Horeckým a Šebíkom, ale aj Mihaldom. Skóre sa tak do polčasu už nemenilo.

V druhom polčase po výdatnom daždi bol už aj ťažší terén, ale domáci po peknej kombinácii Šebík-Mrenka zvýšili na 3:0. Ďalšie šance Smatanu a najmä striedajúceho Hollého ostali nevyužité. Avšak prišla 75. minúta a Šebík zvýšil na 4:0. kysuckým Lieskovec strelili aj piaty gól strelecky disponovaným Mrenkom, avšak tento regulárny gól na pokyn AR1 nebol uznaný. Domácim na víťazstvo stačil aj priemerný výkon, hostia z Bytčice pôsobili v tomto zápase veľmi bezradne a v útočnej fáze bezzubo.

Góly: 9., 68. Marcel Mrenka, 38. Vajdík, 75. Šebík. ŽK: Smatana – Král, Zuziak. Rozhodoval Chmúrny, 20 divákov.

K. LIESKOVEC: Kasman – P. Horecký, Minárik, Zuziak, Minarčík, Vajdík (58. Hollý), Mihalda, Ľ. Horecký, Smatana, Šebík, Mrenka.

BYTČICA: Malich – Baleja, Podhradský, Drahno, Wtorek, Král, Zuziak, Dietrich, Repkovský, Hančin, Balvan (75. Králik).

Ostatné výsledky 21. kola: Stráňavy - T. Štiavnička 2:1, L. Hrádok - O. Veselé 3:0, O. Jasenica - Tvrdošín 0:2, Rosina - Trstená 2:1.

Výsledky dohrávaného 15. kola: K. Lieskovec - Stráňavy 1:1, L. Hrádok - Rosina 2:0, O. Jasenica - L. Lúčka 2:0, Tvrdošín - Trstená 2:1, O. Veselé - T. Štiavnička 6:1, Bytčica – Makov, hrá sa 5.6.

Slovnaft Cup: Čierne prekvapujúco vyradilo štvrtoligistu

Do súboja o slovenský pohár vo futbale sa cez víkend zapojilo aj deväť tímov z Kysúc.

Na piesku zabojujú aj o pobyt v Chorvátsku či rakúskych Alpách

Na Firesta Cupe zabojuje desať mužských a desať ženských dvojíc.

Seniori opäť navštívili Živčákovú

Obyvatelia Centra sociálnych služieb Horelica aj tento rok navštívili pútnické miesto – Živčákovú horu.