Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra

Makov opäť demoloval, Kysucký Lieskovec prehral na Orave

Líder z Makova pokračuje vo víťaznom ťažení. Doma tentokrát rozdrvil Stráňavy 5:0. Darí sa i Kysuckému Lieskovcu, i keď tomu sa tento raz na Orave nedarilo.

Makov – Stráňavy 5:0 (3:0)

Za ideálneho počasia nastúpili dva celky z hornej polovice štvrtoligovej tabuľky, ale domáci nenechali nič na náhodu a od 1. minúty doslova kraľovali na ihrisku. Bolo len otázkou času, kedy padne prvý gól. V 13. minúte výborne hrajúci Šustek začal strelecký koncert Makova, keď troch obrancov hostí posadil doslova na zadok a rozvlnil sieť za bezmocným Kollárom v bráne – 1:0. Domáci ďalej búšili do hostí a v 27. minúte opäť Juraj Šustek priťukol v šestnástke hlavou Petrovi Barčákovi, ktorý z voleja zvnútra šestnástky zvýšil na 2:0.

Stráňavy sa snažili hrať nakopávané lopty na Lukáša Ceteru vpredu, ale ich snaha bola márna a v prvom polčase nevystrelili ani raz na domácu bránu. Hosťujúca obrana bola preťažená, už v prvom polčase traja zo štyroch obrancov dostali žltú kartu a v 41. minúte po peknom zbehnutí Ljubenoviča až na bránkovú čiaru jeho spätnú prihrávku zblízka zúžitkoval Lukáš Putorík 3:0. Domáci hrali v prvom polčase exhibične a výsledok pre hostí bol lichotivý.

Do druhého polčasu predsa len hostia nastúpili útočnejšie a v úvode vyrovnali hru v poli a vytvorili si aj nejaké šance. Lukáš Cetera ani Čuraj neznížili stav skóre. Naopak, v 70. minúte po tečovanej strele Rasťa Planetu lopta doputovala až k osamotenému Ljuebnovičovi na päťke a ten mal veľa času, aby loptu umiestnil do siete – 4:0. V 77. minúte najlepší hráč na ihrisku Juraj Šustek korunoval svoj výborný výkon pekným gólom, keď efektne prehodil Kollára v bráne a uzavrel skóre zápasu na 5:0. Líder naďalej doma valcuje, tentokrát si to odniesli Stráňavy.

Góly: 13., 77. J. Šustek, 27. Barčák, 41. Putorík, 70. Ljubenovič. ŽK: Planeta – Belaník, Janči, Syrovatka. Rozhodoval Kuteľ, 200 divákov.

MAKOV: Dička – Bezák, Korček, Číž (81. Drabina), J. Pavlica, Kucej, Plamneta, Putorík (63. Turták), Barčák, Ljubenovič, J. Šustek.

O. Veselé – K. Lieskovec 4:3 (3:1)

Obojstranne sa hral dobrý ofenzívny zápas s množstvom gólových príležitostí. Oravania dali dva rýchle góly, vyhrávali 2:0. Hosťom z Kysúc sa podarilo znížiť na 2:1. Domáci ešte do prestávky aj s prispením ruky dali na 3:1. Od druhého polčasu nastúpili hostia ako vymenení a už v 53. minúte znížili M. Mrenkom na 3:2. V zápätí ten istý hráč mohol vyrovnať, ale trafil konštrukciu brány. V 59. minúte predsa hostia vyrovnali na 3:3, keď strelcom gólu bol Pavol Povinec.

V týchto fázach hry boli hostia jednoznačne lepší. Dve veľké príležitosti zahodil Šebík. Hlavička Povinca išla tesne vedľa žrde domácej brány. Známe nedáš - dostaneš sa opäť potvrdilo a domáci trestali po chybe hosťujúcej obrany a dali na 4:3. Kysucký Lieskovec v posledných minútach vsadil všetko do ofenzívy, avšak gólovú strelu P. Horeckého vyhlavičkoval domáci hráč z bránkovej čiary. Zápasu by viac pristala remíza.

Góly: 27. Kempný, 29., 71. Pisarčík, 37. Ladňák – 31., 53. Mrenka, 58. Pa. Povinec. ŽK: Ociepka, Ladňák – Mihalda. Rozhodoval Šašváry, 85 divákov.

K. LIESKOVEC: Kasman – Minárik, Zuziak, P. Horecký, Mihalda, Mrenka, Ľ. Horecký, Minarčík, Šebík, Hollý, Pa. Povinec.

Ostatné výsledky 22. kola: Tvrdošín - L. Hrádok 5:2, Bytčica – Vrútky 1:1, T. Štiavnička – Rosina 2:1, Trstená - L. Lúčka 3:0.

1. Makov 17 14 1 2 49:13 43

2. Tvrdošín 18 14 0 4 39:17 42

3. L. Hrádok 20 13 3 4 39:20 42

4. Stráňavy 19 9 5 5 34:24 32

5. Vrútky 19 8 4 7 32:27 28

6. Or. Veselé 19 8 3 8 35:34 27

7. K. Lieskovec 20 8 2 10 35:37 26

8. Rosina 19 6 5 8 28:28 23