Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Makov a Kysucký Lieskovec pokračujú vo skvelých výkonoch

Vo štvrtej lige sa naďalej darí obom kysuckým zástupcom. Kysucký Lieskovec sa na jar pridal k výkonom Makova, tieto tímy vyhrávajú zápas sa zápasom. Makov je lídrom ligy, Kysucký Lieskovec je šiesty.

Makov – L. Lúčka 7:1 (4:1)

Zápas sa začal nečakane, keď už v 30. sekunde sa Juraj Šustek pekne uvoľnil v pokutovom území hostí a krížnou strelou otvoril skóre – 1:0. Hostia z L. Lúčky s mladým kádrom od úvodných minút na domácich nestačili, Makov si šance vytváral ako na bežiacom stroji.

Paradoxne, v 10. minúte sa hosťujúci hráči dostali do pokutového územia, Hudek sám pred Dičkom nečakane vyrovnal. Domácich to neodradilo, naďalej produkovali rýchly ofenzívny futbal, a v 23. minúte Tomáš Kucej priklonil misky váh na stranu domácich – 2:1. V 32. minúte agilný Šustek v páde zvýšil na 3:1 a v 42. minúte domáci dispečer Planeta upravil na pohodlných 4:1.

V druhom polčase domáci trošku ubrali z plynu, a tak sa hra opticky vyrovnala. V 74. minúte všadebol Juraj Šustek prestrelil Tvardeka a bolo 5:1. V 77. minúte po rýchlom úniku Ljubenovič strelil gól na 6:1. Konečnú bodku za zápasom mal v 86. minúte Lukáš Putorík, keď krížnou strelou nedal brankárovi šancu – 7:1.

Domáci potvrdili dobrú formu, proti snaživým hosťom vyhrali zaslúžene.

Góly: 1., 32., 64. Šustek, 23. Kucej, 42. Planeta, 77. Ljubenovič, 86. Putorík – 10. Hudek. ŽK: Ljubenovič – Pupiš. Rozhodoval Labuda, 250 divákov.

MAKOV: Dička – Korček, M. Pavlica, Barčák, J. Pavlica, Kucej, Planeta, Putorík, Babiš (61. Turták), Ljubenovič, Šustek (86. Olšovský).

O. Jasenica – K. Lieskovec 2:3 (0:1)

Do zápasu lepšie vstúpili hostia, keď už v 7. minúte po individuálnej akcii Mrenku, ktorý trafil žrď a následnej dorážke Šebíka, viedli 0:1. Ešte v prvom polčase zahodili obrovské šance Šebík, Mrenka, keď zblízka nastrelili len brankára. Aj do druhého polčasu mali lepší nástup hostia, keď Šebíkom zvýšili na 0:2.

Potom však začal úradovať hlavný rozhodca, keď najskôr neodpískal pokutový kop na hosťujúceho Mrenku, na druhej strane vymyslel pokutový kop proti hosťom, ktorý domáci premenili a tým sa dostali opäť do zápasu – 1:2.

Vzápätí na druhej strane unikajúceho Hollého fauloval domáci brankár, rozhodca najskôr ukázal na pokutový kop, potom loptu vytiahol za šestnástku, ale strelecky disponovaný Šebík aj spoza šestnástky zvýšil na 1:3.

V záverečnom tlaku Oravskej Jasenice za pomoci všetkého dostupného znížili domáci v 73. minúte na 2:3, ale boli to hostia, ktorí mohli ešte zvýšiť, avšak opäť Mrenka v úniku nastrelil iba domáceho brankára.

Zápas to bol kvalitný, celkový dojem pokazili iba arbitri, ktorým tento zápas vyslovene nevyšiel.

Góly: 65. (11 m), 77. Pinek - 7., 63., 68. Šebík. ŽK: Žofaj, Kaprálik, Farský, Maslaňák, Trabalík – Pe. Povinec, Minarčík, Mihalda. Rozhodoval Remeň, 150 divákov.

K. LIESKOVEC: Kasman – Minárik, Zuziak (24. Smatana), P. Horecký, Mihalda, Mrenka, Minarčík, Šebík, Hollý, Pa. Povinec, Pe. Povinec.

Ostatné výsledky 24. kola: Tvrdošín - Vrútky 1:2, O. Veselé - Stráňavy 3:0, Bytčica - Rosina 0:0, T. Štiavnička - Trstená 1:0.

1. Makov 19 15 2 2 58:16 47

2. Lipt. Hrádok 21 14 3 4 43:20 45

3. Tvrdošín 20 14 0 6 41:23 42

4. Stráňavy 21 10 5 6 35:27 35

5. Vrútky 21 10 4 7 37:29 34

6. Kys. Lieskovec 22 10 2 10 42:40 32

7. Or. Veselé 21 9 3 9 39:37 30

8. Rosina 21 6 7 8 30:30 25