Sobota, 10. december, 2022 | Meniny má Radúz

Raková doma rozbila Radoľu 6:1

Aj V. liga skupina A pokračovala ďalším kolom. Darilo sa v ňom prevažne domácim celkom, vonku dokázal vyhrať len líder z Predmiera.

Raková – Radoľa 6:1 (5:0)

Zápasu predchádzala dobrá povesť hostí po predchádzajúcom víťazstve. Domáci však na to nedbali, i keď v prvých minútach stretnutia sa mohli ujať vedenia hostia. Potom však opraty do svojich rúk razantne vzal domáci Polom, vedomý si dôležitosti tohto stretnutia. Už v 11. minúte sa domáci ujali vedenia. Potom postupne prichádzali ďalšie a ďalšie góly, ktorých dali domáci v prvom polčase päť. Hostia pôsobili ospalým dojmom, i keď im snahu nemožno uprieť.

SkryťVypnúť reklamu

Raková ukázala veľkú túžbu po víťazstve, neustálym pohybom, striedaním postov, čo sa nakoniec vyplatilo, o čom svedčí jednoznačný výsledok. Diváci museli odchádzať po predtým nevýrazných výkonoch spokojní s vierou v ďalšie víťazstvá hlavne na domácej pôde a zachovania piatoligovej príslušnosti.

Góly: 11. Kajánek, 15., 45. Šimurda, 27., 70. Čišecký, 33. Krížek – 55. M. Vnuk. ŽK: Goralka – Kováčik, I. Vnuk, M. Vnuk. Rozhodoval Ivan Bilesch, 115 divákov.

RAKOVÁ: Kužma – Kajánek, Goralka, Gavlák, Maľovaník, Krištofík (90. Pastorek), Krkoška (76. L. Čačurák), Šimurda (80. Mravec), Roman, Čišecký, Krížek.

RADOĽA: P. Gašinec – Harcek, Pavlus, M. Vnuk, Šuták, I. Vnuk, Luprich (78. Patyk), Žubor, E. Gašinec (77. Marčan), Kováčik (75. Greguš), Valík.

S. Bystrica – Staškov 2:1 (2:0)

Úvod zápasu bol opatrný z oboch strán. Hostia predvádzali výbornú technickú hru. Domáci naopak produkovali agresívny futbal, hralo sa medzi šestnástkami. V 36. minúte Fekula po krásnej individuálnej akcii krížnou strelou otvoril skóre – 1:0. V 42. minúte Štrba získal stratenú loptu, ušiel po ľavej strane, odcentroval a z jeho centra Repka zvýšil na 2:0.

V druhom polčase Staškov ovládol hru, vytvoril si tlak, no nejaké vyložené šance si Slávia nevytvorila. V 71. minúte po rohu Michalíka Michal Gottwald znížil na 2:1. Vzápätí nevyužil dobrú šancu domácich Repka. Stará Bystrica udržala tesný výsledok umnou hrou, Staškov zdolala 2:1.

Góly: 36. Fekula, 49. Repka – 71. M. Gottwald. ŽK: J. Beliančin, Šumský (S. BYSTRICA). Rozhodoval Duriník, 350 divákov.

S. BYSTRICA: Jurkovič – Poništiak, Vojtek, Mačejko, Korenčík, L. Melišík, Fekula (87. Šumský), Štrba, Beliančin, M. Dubovický (69. Janíček), Repka (90. V. Poništ).

STAŠKOV: Gavlák – M. Čambora, M. Gottwald, A. Čambora, P. Gottwald, Dodek, Michalík, Polka, Badura (53. Perďoch), Páleník, Gajdošík.

Skalité - Belá 2:1 (1:0)

Už v 5. minúte Alojz Serafín nastrelil brvno, čo bolo predzvesťou domácej smoly počas celého duelu. V 8. minúte ideálne našiel v šestnástke Vlado Mudrík Krčmárika a ten s prehľadom prehodil hosťujúceho brankára – 1:0. V 12. minúte Skalité nastrelilo tyč a odvtedy až do 90. minúty začal festival nepremenených šancí zo strany Slovanu. Ten strelil doma štyri brvná a tri tyče. Taktiež vynikajúci výkon hosťujúceho brankára zapríčinil, že sa skóre naďalej nemenilo. Medzitým v 78. minúte hostia z protiútoku vyrovnali na 1:1. V 90. minúte Rudolf Mikula po rohu hlavou dal na zaslúžené víťazstvo domácich 2:1.

Góly: 8. Krčmárik, 90. R. Mikula - 78. Cabadaj. ŽK: R. Mikula – Užák, Čepela, Kurcin. Rozhodoval Gregorec, 150 divákov.

SKALITÉ: Krišica – Maňák, R. Mikula, D. Čanecký, M. Serafín, A. Serafín (72. M. Špilák), Kotschy, F. Mudrík (64. Krenžel), V. Mudrík, Krčmárik (90. D. Mikula), Bocka.

BELÁ: Zavalidroga – Franek, Užák, T. Laščiak, Čepela, Ľ. Laščiak (71. Vrábel), Kurcin, M. Sloviak, Cabadaj, Šugár, J. Sloviak.

Kotešová – N. Bystrica 3:1 (2:1)

Keby Nová Bystrica premenila vypracované šance, z Kotešovej by si doviezla aspoň bod.

Góly: 32., 74. Kadák, 34. Kmeť – 41. Griga. Bez kariet. Rozhodoval Rohoň, 100 divákov.

KOTEŠOVÁ: Pupík – Čička, Galovič, Kmeť, Mozolík, Urban, Gál, Kadák, Patyka, Gašperec, Bujný (46. Hranica).

N. BYSTRICA: Adamčík – Škorvaga, Chovanec, R. Cabadaj, Cáder (65. Drozd), Džurný, Duban, Griga, T. Cabadaj (78. Hetlko), Halvoník, T. Dubovický.

Ostatné výsledky 24. kola: Rajec – Predmier 1:3, Strečno – Terchová 1:1, Divinka – Bánová 0:0.

1. Predmier 23 17 4 2 62:18 55

2. Bánová 23 16 4 3 47:20 52

3. Staškov 23 13 5 5 49:32 44

4. Terchová 21 12 4 5 42:35 40

5. Divinka 23 11 1 11 37:43 34

6. Belá 23 9 4 10 37:42 31

7. Kotešová 22 9 3 10 41:34 30

8. Strečno 23 9 3 11 41:45 30