Pondelok, 16. júl, 2018 | Meniny má Drahomír

Makov zdolal Turčiansku Štiavničku a vyhral IV. ligu Sever

Dva góly Juraja Šusteka a jeden presný zásah Miloša Ljubenoviča priniesli výhru Makova nad Turčianskou Štiavničkou v pomere 3:1. Javorník tak vyhral IV. ligu Sever, o rok si spolu s Krásnom, Čadcou a KNM zahrá v MR Stred.

Makov - T. Štiavnička 3:1 (2:0)

Domáci, vedomí si situácie, že jeden bod im zabezpečoval víťazstvo v súťaži, nastúpili plní odhodlania. Už v 2. minúte im pomohol hosťujúci brankár Chalúpka, ktorý neudržal ľahkú loptu a Juraj Šustek pohodlne otvoril skóre zápasu 1:0. Tento moment ovplyvnil dianie na ihrisku, domáci sa viditeľne uspokojili a hostia, ktorí prišli na zápas len jedenásti, neprinútili Makov k lepšiemu výkonu. V 32. minúte Miloš Ljubenovič centroval a jeho center skončil za chrbtom prekvapeného Chalúpku 2:0. Hostia sa snažili, kombinovali, ale vážnejšie šance si nevy-pracovali.

V druhom polčase v 59. minúte sa agilný a dobre hrajúci Juraj Šustej pohral s obranou súpera a krížnou strelou zvýšil na 3:0. Domáci si aj napriek polovičnému výkonu vypracovali dostatok príležitostí, ale Chalúpka viacerým gólovým situáciám výbornými zákrokmi zabránil. V 72. minúte hosťujúci Saniga pekne obišiel statických domácich obrancov a znížil na prijateľných 3:1.

Makov si týmto víťazstvom zabezpečil víťazstvo v súťaži, je tak čas na zaslúženú regeneráciu, nakoľko viacerí hráči laborujú zo zraneniami a zápasy odohrávajú so sebazaprením.

Góly: 2., 59. Šustek, 32. Ljubenovič – 72. Saniga. ŽK: Šustek – Chalupka, Bodorík, Kostra, Saniga. ČK: Kostra 2xŽK (T. ŠTIAVNIČKA). Rozhodoval Dvorštiak, 250 divákov.

MAKOV: Dička – Korček, Barčák, Číž, J. Pavlica, Kucej, Planeta, Putorík, Turták (56. Olšovský), Šustek, Ljubenovič.

Ostatné výsledky 26. kola: L. Hrádok - Vrútky 6:0, O. Jasenica - Stráňavy 0:2, Tvrdošín - Rosina 2:1, O. Veselé - L. Lúčka 1:1, Bytčica - Trstená 2:2.

13. Bytčica 24 3 8 13 17:41 17

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  3. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  8. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  9. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  10. 3 dôvody, prečo sa oplatí mať online účet v ZSE už toto leto
  2. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  4. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  7. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  8. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  9. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Sezóna je už v plnom prúde, volejbalistky zažiarili najmä vo Zvolene

Najbližšie sa dievčatá stretnú na turnaji v Prahe s hráčkami z krajín strednej Európy.

Kysuce vašimi očami alebo čo zachytil objektív 42.

Začali nám prázdniny, je tu čas dovoleniek. Veríme, že sa nevyzbrojíte len plávkami, okuliarmi či krémom na opaľovanie a vašou neodmysliteľnou súčasťou výbavy bude aj fotoaparát. Nechceli by sme prísť o vaše zábery, ktorých isto bude viac než dosť.