Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra

Susedské derby zvládla lepšie Raková

Aj V. liga dospelých skupina A mala na programe ďalšie kolo. Raková v ňom zdolala Staškov 4:0 a takmer s istotou sa v súťaži zachráni. O všetkom však rozhodne až posledné kolo.

Raková – Staškov 4:0 (2:0)

Susedské derby prilákalo v príjemnom slnečnom počasí na Rakovú značný počet divákov. Domáci začali lepšie, keď v priebehu 20 minút už vyhrávali gólmi Maľovaníka 2:0. Hra sa prelievala z jednej brány na druhú, a tak aj skončil prvý polčas.

Domáci v druhom polčase ešte pridali dva góly, a tak sa skončil aj celý zápas. Početná divácka kulisa odchádzala spokojná, najmä zo strany domácich fanúšikov.

Polom je týmto takmer definitívne zachránený, no má ešte k dispozícii zápas s Divinkou, kde môže víťazstvom rozhodnúť o svojom osude.

Góly: 8., 20. Maľovaník, 79. Krištofík, 83. Šimurda. ŽK: Poništ – Páleník, A. Čambora. Rozhodoval Bútora, 400 divákov.

RAKOVÁ: Kužma – Poništ, A. Kajánek, Čišecký, Tatarčiak, Goralka, Gavlák, Maľovaník (88. Mravec), Krištofík (86. Čačurák), Krkoška (82. Krížek), M. Šimurda.

STAŠKOV: Gavlák – R. Kajánek (73. M. Čambora), P. Gottwald, Furdan, Perďoch, Michalík, Kaličák, Dodek, Páleník, Gajdošík (54. Sluka).

Radoľa – Predmier 1:1 (0:1)

V prvom polčase bola hra vyrovnaná, hostia mali viac šancí, z čoho pramenil i gól Pobiaka v 31. minúte. Snažila sa aj Radoľa, no svoje príležitosti nepremenila.

Po obrátke sa viac presadzovali domáci, hrali lepšie, agresívnejšie a po vylúčení Sluku premenili naskytnutú penaltu Šutákom a vyrovnali na 1:1. Radoľa v snahe zvíťaziť Predmier zatlačila, no víťazstvo to už neprinieslo.

Góly: 65. (11 m) Šuták – 31. Pobiak. ŽK: Pavlus, Šuták, Harcek – Pobiak, Novisedlák, ČK: Sluka (PREDMIER). Rozhodoval Bystrík Nemček, 150 divákov.

RADOĽA: P. Gašinec – Harcek, Pavlus, Šuták, Vnuk, Kováč (46. Kováčik), S. Žubor, E. Gašinec, J. Žubor, Marčan, Valík.

S. Bystrica – Terchová 3:2 (2:1)

Hneď v úvode sa hostia ujali vedenia z rýchleho protiútoku, keď skóroval Papala – 0:1. Domáci sa dlho nemohli spamätať, až v 30. min. po krásnej akcii Beliančina z pravej strany Repka zblízka vyrovnal na 1:1. V 41. minúte po ukážkovej akcii Štrbu Repka premenil samostatný nájazd na 2:1. V 45. min. po faule na Repku hosťujúci hráč Hazda dostal červenú kartu.

V druhom polčase hostia otvorili hru, zvýšili úsilie a v 56. minúte po rýchlej akcii Rybár vyrovnal na 2:2. Stará Bystrica všetko vrhla do útoku a v závere Držiak doklepol loptu v 79. minúte na 3:2. Stará Bystrica si udržala tesné vedenie až do záverečného hvizdu rozhodcu Krajčiho.

Góly: 35., 41. Repka, 79. Držiak - 2. Papala, 56. (11 m) Rybár. ŽK: Repka, Janíček – Hanuliak, Obšivan, ČK: Hazda (TERCHOVÁ). Rozhodoval Krajči, 300 divákov.

S. BYSTRICA: Jurkovič – Vojtek, Poniščiak, Korenčík, Mačejko (85. Janíček), Sobol, Fekula, Štrba, M. Dubovický (88. Poništ), Repka (79. Držiak), Beliančin.

Skalité – Kotešová 1:1 (0:1)

Hostia sa v 3. minúte po hrubej chybe v obrane ujali krížnou strelou vedenia 0:1. Domáci sa z obdržaného gólu otriasli, prevzali iniciatívu, v 15. minúte Serafín však len prestrelil Malíkovu bránu. V 20. minúte Milan Petrák nastrelil brvno. V 35. minúte hlavička Mikulu po rohovom kope tesne minula bránu. S pribúdajúcimi minútami Skalité hostí zatlačilo, no v 35. minúte Petrák opäť len prestrelil bránu. Do šatní tak šli spokojnejší hostia.

Tí sa v druhom dejstve stiahli a úspešne eliminovali snahu domácich. V 73. minúte Petrák nádhernou strelou spoza šestnástky opäť trafil brvno. V 84. minúte z priameho kopu spoza šestnástky k tyči vyrovnal na 1:1 Miro Serafín. Domáci v enormnom tlaku chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no nedokázali už viac prekonať brankára Kotešovej Malíka.

Góly: 83. M. Serafín - 3. Gašperec. ŽK: Pupík, Mozolík, Židek (KOTEŠOVÁ). Rozhodoval Labuda, 100 divákov.

SKALITÉ: Krišica – Ramšák (63. Holák), M. Špilák, R. Mikula, Ľ. Špilák, Maňák, M. Serafín, V. Mudrík, Kotschy (79. Kanálik), Petrák, Krčmárik.

Ostatné výsledky 26. kola: Divinka - N. Bystrica, hostia nepricestovali, Strečno – Belá 6:2, Rajec – Bánová 3:1.

1. Predmier 25 18 5 2 71:20 59

2. Bánová 25 16 5 4 49:24 53

3. Staškov 25 14 5 6 52:38 47

4. Terchová 25 14 4 7 51:41 46

5. Kotešová 25 10 4 11 44:39 34

6. Strečno 25 10 4 11 48:48 34

7. Belá 25 10 4 11 44:50 34

8. Divinka 24 11 1 12 39:48 34