ČADCA. Tridsaťpäť učiteľov angličtiny z desiatich krajín Strednej Európy a Balkánu, vrátane Slovenska, sa v uplynulých dňoch stretlo na Kysuciach, konkrétne v Čadci, aby sa pod vedením troch skúsených anglických lektorov zdokonalilo vo výučbe jazyka a vymenilo si pedagogické skúsenosti.
„V oblasti jazykového vzdelávania je trendom odklon od rigidného používania učebníc a príklon k situačnému učeniu, ktoré bezprostredne reaguje na tu a teraz. Knihy by mali byť len kostrou, nie jediným nástrojom výučby,“ hovorí britská lektorka a táborová vedúca Kathy King.
Ako informovala organizátorka akcie Klaudia Bednárová z jazykového centra the Bridge pracovali v skupinách, nahrávali rozhovory, fotili zaujímavosti mesta a spisovali informácie o miestach, ktoré navštívili. Získané podklady následne spracovali ako učebný materiál.
Okrem metodických seminárov, diskusií a workshopov pripravili pre učiteľov napríklad vegetariánsku stravu, cvičenie jogy, prechádzky a výlety. S konceptom Soul Campu prišla britská nezisková organizácia SOL (Sharing One Language), ktorá sa už 22 rokov zaoberá vzdelávaním angličtinárov v štátoch bývalého východného bloku.
Partnermi projektu bolo anglické jazykové centrum the Bridge z Bratislavy, Slovenská komora angličtinárov a Gymnázium Jozefa Miloslava Hurbana v Čadci.
Autor: ih