BVC Čadca zaznamenal skvelý štart do novej halovej sezóny

Letná beachvolejbalová sezóna sa pomaly prehupla do sezóny halovej.

Zľava: Stanislav Palárik, Róber Šotkovský, Igor Minarovič - kapitán, Ján Masný, Andrej Maslík, Iveta Korená, Zuzana Palariková, Dana Pavlíková, Monika Jurišová.(Zdroj: BVC ČADCA)

ČADCA. Tím BVC Čadca tiež vymenil piesok za palubovku, na nohy si „natiahli“ tenisky a 27. októbra sa vybrali do Frýdku-Místku, kde sa odštartoval 5. ročník „Región Beskydy“ amatérskej volejbalovej ligy zmiešaných družstiev 2013/2014. Čadčiansky tím sa tejto ligy zúčastňuje od samého začiatku, a preto vedel, čo ho čaká.

Hráči aj hráčky tímu vycestovali z Čadce plní radosti, že opäť stretnú známe tváre, ale aj plní očakávania, ako dopadne ich sezónna premiéra. Do telocvične, kde ich už čakal prvý súper Sokol Vsetín, dorazili krátko pred pol dvanástou. Zápasy sa ako obvykle mierne posunuli, no tím z Čadce to vôbec nevyviedlo z miery.

Na ihrisko sa postavili s cieľom získať plný počet bodov zo zápasu. Tento plán sa im podarilo splniť. Hráči bojovali o každú loptu. Aj keď miestami mali menšie výpadky, či dokonca prehrávali, ich cieľavedomosť im pomohla, aby sa vždy pozbierali a stav otočili. Tento zápas vyhrali 2:0 na sety a do tabuľky si mohli zapísať prvé tri body.

Proti druhému súperovi sa Čadčania postavili asi o hodinu. Tím Hukvaldy zdolali pomerne s ľahkosťou. Nenechali sa "uspať" ani vtiahnuť do hry súperov. BVC hralo svoju hru, a preto vyhralo zápas vysoko 25:13 a 25:15. Tento výsledok im zaručil ďalšie tri body v tabuľke.

V poslednom zápase sa stretli dve slovenské družstvá, BVC Čadca a Rintintin z Turzovky. Na ihrisko oba tímy nastúpili s úsmevom na tvári, ale zároveň s cieľom vyhrať. Prvý set BVC prehral na 21 bodov. Tento set vypadal, ako keby na ihrisku ani nestál tím, ktorý odohral prvé dva zápasy. Čadčania prehrávali od začiatku a Turzovčanov už nedobehli.

V druhom sete sa karta obrátila a Rintintin prehral 25:14. Zápas rozhodol až tajbrejkový set, ktorý sa hral do 15 bodov. Čadčania hneď na začiatku opäť poľavili a prehrávali 6:2. Pri tomto stave si tím BVC povedal, že musia dať do toho všetko a vrátiť sa do hry, čo sa im aj podarilo a Turzovčanov napokon porazili. Vďaka výhre 2:1 na sety si pripísalo čadčianske družstvo do tabuľky ďalšie 2 body. Po prvom kole ligy A je tak BVC v priebežnom poradí na 2. mieste.

„Celkovo sme získali 8 bodov z 9, čo určite všetci pokladáme za vynikajúci výsledok. Ešte ani jeden ročník sa nám hneď na začiatku nepodarilo získať takýto výsledok. Som rada, že sme sa skvele chytili a dúfam, že budeme aj naďalej pokračovať v takej skvelej hre a atmosfére,“ skonštatovala hráčka tímu Zuzana Palariková.

S hrou hráčov bol spokojný aj kapitán Igor Minarovič, ktorý v závere poďakoval všetkým hráčom za predvedený výkon: „Všetkých chválim a ďakujem. Bolo to krásne a bolo to dobré. Hrali sme ako tím.“

V ďalšom kole, ktoré sa uskutoční 24. novembra, sa BVC Čadca stretne s ďalšími troma súpermi. Držme im preto palce, nech sa im opäť darí, tak ako v tomto kole.