BVC získal bod, hráči svoj výkon hodnotia ako katastrofu

Totálny debakel! Presne takto sa dá pomenovať to, čo čakalo čadčianskych volejbalistov 24. novembra vo Frýdku – Místku, keď sa odohrala ďalšia časť RBVL ligy.

Jozef Michalík chytá príjem od súperov tímu Raškovice.(Zdroj: BVC ČADCA)

ČADCA. Tak ako pred mesiacom aj teraz sa volejbalisti vybrali do Frýdku v predpoludňajších hodinách, v trošku zmenenej zostave. Kapitán tímu sa nemohol zúčastniť, a tak ho hráči museli nahradiť.

Prvý zápas proti tímu VK – Obnova sa začal hrať okolo obeda a presne tak aj vyzerala hra Čadčanov. Ako keby mali poobedňajšiu siestu.

Nedarilo sa nič, od príjmu, cez nahrávku až po útočné lopty a získavanie potrebných bodov na výhru. Súperi sa sami vyjadrili: „Čakali sme viac. Báli sme sa, a preto sme sa na vás dobre pripravili.“ To značí aj to, že BVC tento zápas prehralo 2:0 na sety, oba na 16 bodov.

Druhý zápas sa začal po menšej pauze. Hráčov na ihrisku čakal nováčik, ktorý postúpil zo skupiny B do skupiny A. Ani jeden z tímov nevedel, čo od seba môžu navzájom očakávať, keďže sa na ihrisku stretli prvýkrát.

Tím Raškovice nastúpil do zápasu s odhodlanosťou a hoci sa tím z Čadce snažil, náskok, ktorý si súperi urobili hneď na začiatku, už dohnať nevedeli, čo vyústilo do prehry prvého setu.

Druhý set sa opäť začal náskokom súperov, Čadčania však prestriedali nahrávačku a ukázali svoju bojovnosť. Podarilo sa im zlepšiť obranu i útok, čím znížili náskok súperov a set nakoniec vyhrali. Zápas sa preniesol do tajbrejku. V tomto rozhodujúcom sete Raškovice ukázali svoju bojovnosť, vyhrali nielen set, ale aj celý zápas.

O posledné tri body, ktoré mohol tím BVC získať, sa pobili s tímom od Ostravy so Šenowom.

Do zápasu volejbalisti z Čadce nastúpili s cieľom zabudnúť na predchádzajúce zápasy a tento vyhrať. Na ihrisko nastúpili s odhodlanosťou, no tá čoskoro vyprchala. BVC začalo prehrávať, opäť sa im nedarilo v hre a nedokázali získať potrebné body. Zápas prehrali 2:0 na sety.

Nová posila tímu, najmladšia hráčka Monika Jurišová, zhodnotila nedeľný výkon družstva jedným slovom: „Katastrofa.“

Asi ani jeden hráč s ich výkonom nebol spokojný, čo potvrdili aj slová Ivetky Korenej: „Nedeľa bola jedna veľká katastrofa. Po minulom mesiaci, keď sme excelovali a priniesli osem bodov, sa inak tento deň ani nedá zhodnotiť, keďže sme si doniesli iba jeden bod.

Ale na druhej strane dúfam aspoň v to, že v ďalších kolách nebudeme mať také výkyvy a takýto výkon sa nebude opakovať.“

Na záver môžeme družstvu iba zaželať pevné nervy a mnoho šťastia v ďalších kolách. Najbližšie sa uskutoční 15. decembra.

Zostava tímu: Zuzana Palariková, Iveta Korená, Monika Jurišová, Dana Pavlíkova, Ján Masný, Andrej Maslík, Stanislav Palárik, Róbert Šotkovský, Jozef Michalik.

1. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  2. Kreditná karta – áno alebo nie
  3. 5 tipov ako využiť ľahké priečky pri rekonštrukcii bytu
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  5. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  6. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  7. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Lodno privítalo rozprávačské talenty

V súťažnej prehliadke sa zišlo 32 dospelých a 5 detských rozprávačov, aby prezentovali v spisovnom jazyku alebo v nárečí pútavé príbehy.

O najlepší guláš bude súťažiť osem družstiev

Čadčiansky kotlík zapíše už svoje siedme pokračovanie. Na Matičnom námestí sa večer rozhorí aj Jánska vatra.

Na záchytné stanice nemajú mestá ani obce peniaze

Absenciu záchytiek pociťujú mestskí policajti v Čadci veľmi intenzívne. Pre nemocnicu sú opití „pacienti“ doslova postrachom.

Jana Kirschner: Som hrdá na to, akých učiteľov som v mojom živote stretla

Súčasťou súťaže Učiteľ Slovenska je aj kampaň ,,Keby som nemal učiteľa, nie som tým, kým som“. Zapojilo sa do nej viacero osobností, jednou z nich je aj speváčka Jana Kirschner.