Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

BVC získal bod, hráči svoj výkon hodnotia ako katastrofu

Totálny debakel! Presne takto sa dá pomenovať to, čo čakalo čadčianskych volejbalistov 24. novembra vo Frýdku – Místku, keď sa odohrala ďalšia časť RBVL ligy.

Jozef Michalík chytá príjem od súperov tímu Raškovice.Jozef Michalík chytá príjem od súperov tímu Raškovice. (Zdroj: BVC ČADCA)

ČADCA. Tak ako pred mesiacom aj teraz sa volejbalisti vybrali do Frýdku v predpoludňajších hodinách, v trošku zmenenej zostave. Kapitán tímu sa nemohol zúčastniť, a tak ho hráči museli nahradiť.

Prvý zápas proti tímu VK – Obnova sa začal hrať okolo obeda a presne tak aj vyzerala hra Čadčanov. Ako keby mali poobedňajšiu siestu.

Nedarilo sa nič, od príjmu, cez nahrávku až po útočné lopty a získavanie potrebných bodov na výhru. Súperi sa sami vyjadrili: „Čakali sme viac. Báli sme sa, a preto sme sa na vás dobre pripravili.“ To značí aj to, že BVC tento zápas prehralo 2:0 na sety, oba na 16 bodov.

Druhý zápas sa začal po menšej pauze. Hráčov na ihrisku čakal nováčik, ktorý postúpil zo skupiny B do skupiny A. Ani jeden z tímov nevedel, čo od seba môžu navzájom očakávať, keďže sa na ihrisku stretli prvýkrát.

Tím Raškovice nastúpil do zápasu s odhodlanosťou a hoci sa tím z Čadce snažil, náskok, ktorý si súperi urobili hneď na začiatku, už dohnať nevedeli, čo vyústilo do prehry prvého setu.

Druhý set sa opäť začal náskokom súperov, Čadčania však prestriedali nahrávačku a ukázali svoju bojovnosť. Podarilo sa im zlepšiť obranu i útok, čím znížili náskok súperov a set nakoniec vyhrali. Zápas sa preniesol do tajbrejku. V tomto rozhodujúcom sete Raškovice ukázali svoju bojovnosť, vyhrali nielen set, ale aj celý zápas.

O posledné tri body, ktoré mohol tím BVC získať, sa pobili s tímom od Ostravy so Šenowom.

Do zápasu volejbalisti z Čadce nastúpili s cieľom zabudnúť na predchádzajúce zápasy a tento vyhrať. Na ihrisko nastúpili s odhodlanosťou, no tá čoskoro vyprchala. BVC začalo prehrávať, opäť sa im nedarilo v hre a nedokázali získať potrebné body. Zápas prehrali 2:0 na sety.

Nová posila tímu, najmladšia hráčka Monika Jurišová, zhodnotila nedeľný výkon družstva jedným slovom: „Katastrofa.“

Asi ani jeden hráč s ich výkonom nebol spokojný, čo potvrdili aj slová Ivetky Korenej: „Nedeľa bola jedna veľká katastrofa. Po minulom mesiaci, keď sme excelovali a priniesli osem bodov, sa inak tento deň ani nedá zhodnotiť, keďže sme si doniesli iba jeden bod.

Ale na druhej strane dúfam aspoň v to, že v ďalších kolách nebudeme mať také výkyvy a takýto výkon sa nebude opakovať.“

Na záver môžeme družstvu iba zaželať pevné nervy a mnoho šťastia v ďalších kolách. Najbližšie sa uskutoční 15. decembra.

Zostava tímu: Zuzana Palariková, Iveta Korená, Monika Jurišová, Dana Pavlíkova, Ján Masný, Andrej Maslík, Stanislav Palárik, Róbert Šotkovský, Jozef Michalik.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Päť chýb pri zateplení strechy
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Helena Tomašiková: V čase pandémie sú pravidelní darcovia krvi ešte dôležitejší

Kysucká nemocnica opäť zápasí s nedostatkom krvi. Obracia sa na darcov s prosbou o pomoc.

Nemocnica sa spolieha aj na pomoc tohtoročnej Študentskej kvapky krvi.