Prvýkrát tu umiestnili okrsok pred tromi rokmi, dovtedy museli ľudia podľa primátora Krásna nad Kysucou Jozefa Grapu dochádzať do volebnej miestnosti zhruba 2,5 kilometra. "Vyrástlo tu aj sídlisko. Keď sme zriadili volebnú miestnosť v reštaurácii, hneď sa to prejavilo na volebnej účasti, ktorá sa rapídne zvýšila oproti ostatným okrskom. Ľudia si zvykajú a zakaždým je tu väčšia účasť," povedal Grapa.
Zriadenie volebného okrsku v Zákysučí je podľa 27-ročného Adama výhodnejšie hlavne pre starších ľudí. "Sú častými voličmi. Pre nich to bolo nepríjemné, mnohí z nich nešli voliť, keď to mali trošku ďalej. Odtiaľto zájsť do kostola trvá do 15 20 minút rýchlou chôdzou. Ak to majú ľudia bližšie, sú spokojnejší. Hlavne, keď je zlé počasie, tak by bola z tejto oblasti určite nižšia účasť," uviedol Adam. Na margo volebnej kampane poznamenal, že dostatok informácií o kandidátoch a ich volebných programoch získal nielen na internete, ale aj v novinách.
Volebný okrsok v Zákysučí ocenil aj 76-ročný Milan. "Pravidelne chodím na voľby. Pred zriadením okrsku pred tromi rokmi sme museli prejsť vyše štyri kilometre," dodal.
V sedemtisícovom meste, ktoré má zhruba 5000 oprávnených voličov, bola podľa Grapu v prvom kole prezidentských volieb účasť okolo 42 percent. "Záujem bol aj o voličské preukazy. Brali si ich dôchodcovia, ktorí išli do kúpeľov alebo študenti, ktorí na voľby neprišli domov. Tak, ako po iné roky, o ne žiadali práve zodpovední voliči, ktorí volia každé voľby a chceli k nim aj teraz pristupovať zodpovedne," dodal Grapa.