Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

BVC Čadca zdolala favorizovaných Skokanov

Koncom januára sa hráči BVC Čadca vybrali opäť zbierať body do tabuľky v Beskydskej amatérskej volejbalovej lige. Tentokrát sa im podarilo vyraziť v posilnenej zostave s cieľom získať čo najviac bodov a umiestniť sa na lepšej priečke ako v starom roku.

BVC Čadca podal v nedeľu výborný výkon.BVC Čadca podal v nedeľu výborný výkon.(Zdroj: BVC ČADCA)

ČADCA. Hneď v úvodnom stretnutí sa stretli s tímom Skokani, ktorý v predchádzajúcom ročníku bojoval o prvé miesto. Na ihrisko však hráči nastúpili s pohodou a dobrou náladou, čo bolo vidieť aj v prvom sete zápasu. Hoci sa hráči oboch tímov ťahali o každú loptu, v závere Čadčania zabojovali a prvý set vyhrali 25:21. V druhom sete sa však viac darilo ich súperom, ktorým sa podarilo vyhrať nad Čadcou 25:20. Do tajbrejku nastúpilo družstvo BVC s cieľom odniesť si z tohto zápasu aspoň dva body, čo znamenalo, že rozhodujúci set musia vyhrať. Hneď od začiatku bolo zreteľné, že svoj cieľ chcú naozaj dosiahnuť, čo sa im aj podarilo a Skokanov zdolali hladko 15:6.

Po odohraní tohto zápasu sa hráči okamžite presunuli na ďalší kurt, kde ich už očakávali hráči z Poľska. Hoci bol tím Wadowice v predchádzajúcom ročníku majstrom ligy, hráči chceli aj tento zápas vyhrať. Jeden z hráčov tímu BVC Juraj Konečný prehlásil: „Všetkých sa dá zdolať.“ Tento svoj výrok previedol aj do praxe a odhodlanie zvíťaziť Čadčania vložili aj do zápasu. Hrali o každú jednu loptu a s výsledkom boli nadmieru spokojní. Wadowice im podľahli 2:0 na sety (25:20, 25:18), vďaka čomu si hráči BVC pripísali do tabuľky ďalšie tri body.

Pred posledným zápasom mali Čadčania chvíľku čas na relax a oddych. Na zápas nastúpili krátko pred dvanástou proti tímu z Ostravy - Šenow. Oba tímy bojovali a chceli zápas vyhrať. Hneď v prvom sete však hráči z Čadce urobili množstvo chýb, čo ich stálo prehratý set 25:22 v prospech Šenowu. Druhý set bol ešte vyrovnanejší ako prvý, ale v závere BVC tím zabral a set vyhral tesne 26:24. Sily pomaly odchádzali hráčom oboch tímov, čo sa prejavilo aj v tajbrejku, ktorý sa však viac vydaril súperom z Ostravy, ktorí ho vyhrali 15:13.

Hoci si z posledného zápasu hráči z Čadce odniesli iba jeden bod, odchádzali domov s pocitom dobre vykonanej „práce“ a tešia sa na posledný hrací deň ligy.

V závere všetci hráči tímu BVC Čadca aj takto na začiatku februára prajú všetkým všetko dobré do nového roku, ďakujú za priazeň, ktorú ste im počas roka 2014 dávali a dúfajú, že ostanete ich priaznivcami aj naďalej.

Svoju podporu im môžete vyjadriť počas ďalšieho hracieho kola, ktoré sa uskutoční 15. februára.

Zostava BVC ČADCA: Zuzana Palariková, Iveta Korená, Jana Šimanicová, Andrej Maslík, Stanislav Palárik, Jakub Rautner, Juraj Konečný, Juraj Pecár.