Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

Krásňania uspeli na Grand Prix v Košiciach

Uplynulý víkend sa konal XXXIV. ročník Grand Prix Košice a Memoriál Karola Gumana. Turnaj úspešne absolvovali aj vzpierači Krásna nad Kysucou v zložení Adam Jesenský, Marian Poláček a Vladimír Kubala.

Vzpierači Krásna nad Kysucou (vľavo) na stupni víťazov.Vzpierači Krásna nad Kysucou (vľavo) na stupni víťazov.(Zdroj: FACEBOOK MIROSLAVA ŠKROBIANA)

KRÁSNO NAD KYSUCOU. Na Grand Prix boli pozvané kluby z Maďarska, Poľska, ČR a Slovenska. Konkurencia bola veľká, až 56 pretekárov bojovalo o dobré umiestnenie.

Prví štartovali v hmotnostných kategóriách žiaci – celkovo až 32 pretekárov. Marián Poláček štartoval v kategórii do 56 kg. V trhu začínal na 53 kg. Postupne zvládol 55 a 58 kg. Všetky pokusy boli platné a po trhu bol na prvom mieste.

V nadhode začal Marián na 63 kg a nad hlavu dostal aj 66 kg. Váha 69 kg mu vo výraze spadla. V dvojboji nadvihol 124 kg a tento výkon mu zaručil prvé miesto.

Adam Jesenský štartoval v kategórii do 62 kg. V trhu dostal nad hlavu 58 kg a v nadhode sa mu podarilo vzoprieť 78 kg. Dva pokusy mal neplatné, 61 kg v trhu a v nadhode 80 kg. Na jeho výkone sa potvrdilo, že v tejto kategórii je najlepší a získal prvé miesto. V žiackej kategórii boli vyhodnotení piati najlepší pretekári na sin.b. Adam Jesenský skončil na piatom mieste výkonom 204,4586 sin.b. Marián Poláček skončil na štvrtom mieste výkonom 204,5146 sin.b.

V doraste štartoval Vladimír Kubala. V kategórii súťažilo až 14 pretekárov na sin body. V trhu Vlado začal na 82 kg. V ďalších pokusoch zvládol aj 86 a 90 kg. Po trhu bol na štvrtom mieste. V nadhode sme začali na 103 kg, kde prvý pokus nevyšiel. No druhý pokus Kubalovi vyšiel. Vlado zvládol úspešne aj 108 kg. Od tretieho miesta nás delil jen jeden sin.b. Tomu sa hovorí smola, musel opakovať základný pokus v nadhode a ten nám chýbal v taktike o tretie miesto. Ale museli sme myslieť aj na dobré umiestnenie ako družstvo. Hodnotili sa najlepší traja pretekári.