Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

AKTUALIZOVANÉ: Vo Svrčinovci neskrývajú rozhorčenie, starostka však pomáha ako dobrovoľníčka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Aj tento prípad ukazuje,

že logické myslenie a argumenty neprijímajú také jednoduchšie oľanotypy Narcis, Felčiar, Vojak, Poliš... Vojak sa dokonca naparuje, bublá a rozkazuje ako nadriadený samosprávam, na ktoré v skutočnosti nemá dosah. Môže ich akurát slušne poprosiť, čo mu ale pri jeho rozumovom vybavení nedoplo. Vrcholom arogancie bola predstava oľanoNarcisa, že prezidentka ako veliteľka armády je len protokolárna funkcia a v skutočnosti je veliteľom celej zemegule ON.
 

Veľmi trefne a sarkasticky napísané

.
 
Hodnoť

Poslušnosť Vodcovi je základ

Opakované vyjadrovanie poslušnosti Vodcovi je základ fungujúceho participatívneho fašizmu. Starostka môže byť rada, že nebola postavená k múru a nedopadla na ňu päsť robotníckej triedy.
 

Rozmýšľam Kde by si tu päsť vzal

Fašistickú robotnícky päsť.
Ste veľký kombinator.
 
Hodnoť

ja som si

myslel ze obce maju zoznam obyvatelov/ volicov a vedie kto sa testoval.
a potom je aj zoznam komu vydali certifikat, ci som sa mylil?
 

 

Obce nedostali nič, armáda dokonca ešte neinformovala ani hygienu o výsledkoch z posledného kola. Nestihli prepísať z papierov do elektronickej formy. Naozaj žijeme v 21. storočí?
 

 

Naď už v pondelok povedal, že vojaci všetky údaje zo všetkých kôl testovania nahrali do zdravotníckeho systému. Pre papier a pero sa rozhodli po skúsenostiach s aplikáciou na sledovanie ľudí v karanténe, pretože to všetci kritizovali, že to nie je spoľahlivé.
 

no mozno

nie vsetky, mozno pracovnicka co vie nahravat udaje mala prave volno.
.
Tak si spiminam ze sa nam stalo ze sme si boli zobrat nejake odaje zo statnej spravy a nepodarilosa, lebo pracovnicka co vie kopirovat na diskeru mala dovolenku.
Ale to bolo hlboko v roku 1995.
 

ďakujem nickovi annex ...

za upozornenie, ale Naď s tým papierom a perom nadmieru čaroval, keďže tie údaje prenesené perom na papier "po skúsenostiach s aplikáciou na sledovanie ľudí v karanténe" sú takisto nespoľahlivé ...

podľa tohto zdroja mal okres BA IV 63 857 testovaných, 81 pozitívnych a 0,13% pozitívnych výsledkov ...

https://www.somzodpovedny.sk/v...

podľa iného zdroja mal okres BA IV 65 861 testovaných, 229 pozitívnych a a 0,35% pozitívnych výsledkov ...

Surové údaje z Github ...

https://korona.gov.sk/koronavi...

pravdivý je druhý zdroj ... zarážajúce je to, že to ani takmer troch týždňoch neopravili ... nemyslím si, že sme v dobrých rukách ...

no a veriť Naďovým číslam je to isté, ako veriť Matovičovým ...Pat&Mat liars ...
 
Hodnoť

Šaškáreň .... ako obyčajne ...

Testovanie v zasiahnutých regiónoch je vec dobrá .... ale musia to by naozaj zasiahnuté regióny a testovať sa musí v krátkom čase....

Po dvoch týždňoch testovať "krížom-krážom" lebo Naď si nevie po sebe upratať svoj "bordel" z predchádzajúcich kôl sú vyhodené peniaze a zbytočná práca.
 

Zaujímalo by ma, či môže samospráva

nevykonať/odmietnuť testovanie. Bola by samospráva/starosta nejako potrestaná?
 

 

A ktoré regióny nemáme zasiahnuté? Neviem ako je to teraz, ale pred týždňom podľa medzinárodného hodnotenia ECDC sme nemali v najvyššom stupni nákazy len jeden okres - Revúcu.
 

v najvyššom stupni ...

nákazy podľa medzinárodného hodnotenia ECDC je prakticky celá Európa ...

ako to, že všetci unisono odmietajú Matovičove bláznovstvo a celoplošne netestujú AG testami ... ?
 

 

Ja by som povedal, že to neodmietajú unisono.
 

a kto ...

to robí tak, ako my ... ?
 

 

Keď to nerobia ako my, tak to znamená, že to odmietajú? V Grécku majú momentálne taký lockdown, že keď chceš vyjsť z domu musíš poslať SMS so žiadosťou a čakať, kým ti príde SMS s povolením vyjsť. Keby si tým ľuďom navrhol, že miesto toho by sa mohli 3 víkendy po sebe testovať, že by to nezobrali?
 

mňa nezaujímajú Gréci ...

ja som dnes hovoril s kamarátom v Írsku a tam majú lockdown, ale deti chodia do školy ... a teraz čo ... ?

a áno, ak to nerobia ako my, tak to odmietajú ... ako to čítaš ty ... ?
 

 

Podstata je v tom, že musíš o nejaké percento obmedziť kontakty medzi ľuďmi. Ak si dovolíš mať otvorené školy, musíš tie kontakty obmedziť niekde inde. To neobabreš - jedine testom, keď tie kontakty obmedzíš selektívne len pozitívnym. My sme si dovolili mať otvorený prvý stupeň, mať terasy v reštauráciách aj mať otvorené všetky obchody - nič z tohoto napríklad v ČR už už mesiaca nemajú (až v stredu išli prvý krát do školy prváci a druháci), my toto musíme vyrovnať nejak inak a to sú tie testy a karantenizovanie pozitívnych.
 

takže znova ...

lebo uhýbaš ...

kto robí také testovanie AG testami ako my ... ?

túto otázku ešte raz: kto na svete robí také testovanie AG testami ako my ... ?

a terasy v reštauráciách v novembri ... ? ty si robíš prču, že ... ? asi preto sa nemôžem dostať do minimálne jednej tretiny z reštaurácií, kam som zvykol zájsť a ani nie sú otvorené, aby mi jedlo doviezli ... a to ešte lockdown poriadne ani nezačal ...

a zrejme si nepočul Matoviča, ako sú školy nekonečne väčším rizikom, než nejaké obchody, že ... ? ako je teda možné, že Íri aj Gréci majú zatvorené obchody, ale deti chodia do škôl ... ?

a mimochodom ... Petra Vlhová dnes vyhrala slalom vo fínskom Levi pred 3 500 divákmi ... predpokladám, že ľudia ako Matovič, Mikas a ty, museli chytať infarkt, keď počuli o 3 500 divákoch ...alebo ste to ako tie čínske opice jednoducho nepočuli, nevideli a nekomentovali ...
 

 

Prečo sa ma stále pýtaš, kto testuje s Ag testami? Čo tým chceš povedať? Že máme testoavť s PCR? Bolo by to určite lepšie, ale máme na to? Alebo nemáme testovať vôbec a máme mať tvrdšie opatrenia? Alebo čo vlastne chceš?
Keď majú Fíni primerane nízku zamorenosť a nízku mieru sociálnych kontaktov tak si môžu dovoliť prísť aj v počte 3500 na nejaké podujatie. Niekde som čítal, že pre priemerného Fína je koronakríza konečne dobrá výhovorka, prečo sa nemusí kontaktovať s inými.
 

1 2 3 > >>

Už ste čítali?