Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen
Pridajte si svoje mesto

Ochrana živočíchov

Kde a kedy ?

Prírodovedná výstava približuje Svetový deň zvierat, ktorý sa týka ochrany všetkých živočíchov, nielen vzácnych a ohrozených. Výstavu pripravilo Kysucké múzeum v Čadci v spolupráci so Slovenským múzeom ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši. 

Súčasťou uvedenej výstavy je aj premietanie filmu o svišťoch s názvom "Zhovorčivý sedmospáč" z produkcie SMOPaJ v Liptovskom Mikuláši, ktorý hravou formou deťom predstaví život Svišťa vrchovského, žijúceho v Tatrách.

Popis

Kysucké múzeum v Čadci ponúka výstavu venovanú ochrane nielen vzácnych, ale aj hospodárskych zvierat, ktorá je sprístupnená pre verejnosť do 17. septembra 2017.

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasekysuce.sk

Odporúčame

Tvor knihu s Danielom Hevierom

Spisovateľ Daniel Hevier pozýva na tvorbu novej knihy deti. Vydajte sa spolu so spisovateľom na expedíciu a zdolávajte s ním rôzne úlohy.

Hobby a odborné podujatia

Meštianske bývanie na Kysuciach v kaštieli

Renesančný kaštieľ v Radoli, ktorý patrí medzi najstaršie historické objekty na Kysuciach, ponúka návštevníkom stálu expozíciu, dokumentujúcu prostredníctvom zbierok múzea meštianske bývanie, ako aj dejiny Čadce a Kysuckého Nového Mesta, ktoré bolo niekoľko storočí jediným skutočným mestom na tomto území.

Výstavy