Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav
Pridajte si svoje mesto

Keď máje staviame, pekne si spievame...

Kde a kedy ?

Prvá jazda v tejto sezóne bude patriť motorovej lokomotíve DH 120 už od 9.15 hod. Parný rušeň U 34 nastúpi svoju dráhu o 11.30 hod. a spolu s motorovým rušňom budú návštevníkov prevážať po lesnej železnici až do 17.00 hod.

Ľudová hudba Folklórneho súboru Drevár z Krásna nad Kysucou rozozvučí svoje ľudové hudobné nástroje o 12.00 hod pri Stanici Skanzen.

O 12. 30 hod. členovia folklórneho súboru Drevár postavia tradičný „Máj“ pri základnom kameni skanzenu.

V Kaplnke Panny Márie Ružencovej o 13.00 hod. bude svätá omša a o 14. 00 hod. Stanica Skanzen ožije spevom, ľudovými tónmi a tancom, kde si na svoje prídu všetci milovníci folklórneho umenia.

Popis

Spev ľudových piesní ozývajúci sa po doline Chmúra, ukážky minulých zvykov našich predkov, prebúdzajúca sa príroda a lokomotíva zahalená kúdolom pary ťahajúca sa do úvratí... Toto všetko čaká na návštevníkov na otvorení sezónny v Skanzene Nová Bystrica – Vychylovka, kde si vychutnajú prvé jazdy na Historickej lesnej úvraťovej železnici.

O 9.00 hod. sa otvoria brány depa a rušňovodiči slávnostne zakúria v parnej lokomotíve U34.

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasekysuce.sk

Odporúčame

LEGO - Farebný svet v kocke

Legendárnu stavebnicu Lego, ktorá už vyše 50 rokov zabáva deti aj dospelých, si môžete pozrieť od 25. apríla do 20. októbra 2017 na interaktívnej výstave v Kysuckom múzeu v Čadci.

Výstavy

Meštianske bývanie na Kysuciach v kaštieli

Renesančný kaštieľ v Radoli, ktorý patrí medzi najstaršie historické objekty na Kysuciach, ponúka návštevníkom stálu expozíciu, dokumentujúcu prostredníctvom zbierok múzea meštianske bývanie, ako aj dejiny Čadce a Kysuckého Nového Mesta, ktoré bolo niekoľko storočí jediným skutočným mestom na tomto území.

Výstavy