Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana
Pridajte si svoje mesto

Keď máje staviame, pekne si spievame...

Kde a kedy ?

Prvá jazda v tejto sezóne bude patriť motorovej lokomotíve DH 120 už od 9.15 hod. Parný rušeň U 34 nastúpi svoju dráhu o 11.30 hod. a spolu s motorovým rušňom budú návštevníkov prevážať po lesnej železnici až do 17.00 hod.

Ľudová hudba Folklórneho súboru Drevár z Krásna nad Kysucou rozozvučí svoje ľudové hudobné nástroje o 12.00 hod pri Stanici Skanzen.

O 12. 30 hod. členovia folklórneho súboru Drevár postavia tradičný „Máj“ pri základnom kameni skanzenu.

V Kaplnke Panny Márie Ružencovej o 13.00 hod. bude svätá omša a o 14. 00 hod. Stanica Skanzen ožije spevom, ľudovými tónmi a tancom, kde si na svoje prídu všetci milovníci folklórneho umenia.

Popis

Spev ľudových piesní ozývajúci sa po doline Chmúra, ukážky minulých zvykov našich predkov, prebúdzajúca sa príroda a lokomotíva zahalená kúdolom pary ťahajúca sa do úvratí... Toto všetko čaká na návštevníkov na otvorení sezónny v Skanzene Nová Bystrica – Vychylovka, kde si vychutnajú prvé jazdy na Historickej lesnej úvraťovej železnici.

O 9.00 hod. sa otvoria brány depa a rušňovodiči slávnostne zakúria v parnej lokomotíve U34.

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasekysuce.sk

Odporúčame

Poézia dreva

Originálne a nápadité drevené artefakty z tvorby trojice autorov - Jozefa Šímu, Miroslava Lacka a Miloslava Jaroša zo žilinského kraja, sú od 15. júna do 30. augusta 2017 inštalované v Kaštieli Radoľa.

Výstavy

Bartolomejský hodový víkend

Tradičné Bartolomejské hodové dni, ktorých hlavnými organizátormi sú Mesto Čadca a Dom kultúry v Čadci už klopú na dvere. Uskutočnia sa 26. a 27. augusta 2017 a organizátori pripravili pre všetkých návštevníkov zaujímavý a bohatý program.

Zábava