Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav
Pridajte si svoje mesto

Ľudová hudba a jej čaro...

Kde a kedy ?

V nedeľu 22. mája 2016 v Skanzene Nová Bystrica - Vychylovka

Popis

Ľudové hudobné nástroje sú nádherným odkazom predkov, dychom histórie, dušou ľudových piesni, ktoré prezentujú nielen dospelí speváci - folkloristi, ale aj deti. Predstavia sa vám tri ľudové hudby, ktoré predvedú svoje majstrovské umenie na gajdách, heligónkach a sláčikových nástrojoch.

Touto cestou pozývame všetkých milovníkov ľudovej hudby a nielen tých, aby prišli povzbudiť a podporiť svojím potleskom najmilších  muzikantov – deti. 

Program začína pri Stanici Skanzen o 13.30 hod., v ktorom sa Vám predstavia gajdoši z Oravskej Polhory, heligónkari z Novej Bystrice a na sláčikových ľudových hudobných nástrojoch zahrajú deti z Čadce. Pekné počasie a príjemný umelecký zážitok Vám praje organizátor podujatia, Kysucké múzeum v Čadci. 

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasekysuce.sk

Odporúčame

LEGO - Farebný svet v kocke

Legendárnu stavebnicu Lego, ktorá už vyše 50 rokov zabáva deti aj dospelých, si môžete pozrieť od 25. apríla do 20. októbra 2017 na interaktívnej výstave v Kysuckom múzeu v Čadci.

Výstavy

Meštianske bývanie na Kysuciach v kaštieli

Renesančný kaštieľ v Radoli, ktorý patrí medzi najstaršie historické objekty na Kysuciach, ponúka návštevníkom stálu expozíciu, dokumentujúcu prostredníctvom zbierok múzea meštianske bývanie, ako aj dejiny Čadce a Kysuckého Nového Mesta, ktoré bolo niekoľko storočí jediným skutočným mestom na tomto území.

Výstavy