Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Pozdrav od susedov a Zemiaková nedeľa

Kde a kedy ?

Popis

Pozdrav od susedov je podujatie, ktoré si návštevníci Skanzenu Nová Bystrica - Vychylovka veľmi obľúbili. Predstavujú sa tu milovníci folklórneho umenia z iných regiónov alebo štátov, skrátka od susedov. Každý z nich predstavuje vo svojom programe bohatstvo ľudového umenia - skvosty, ktoré nám zanechali naši predkovia.
V nedeľu sa pódium pri objekte Krčma z Korne zaplní účinkujúcimi z Folklórneho súboru „Oprášené krpce“ zo Žiliny – teda od susedov. Kolektív tvoria folklórni nadšenci, ktorí sú bývalými tanečníkmi folklórnych súborov Stavbár, Rozsutec, Slovenár a Rovňan. V roku 2011 začali oprašovať svoje spomienky, zároveň aj tanečno – spevácke skúsenosti pod symbolickým názvom „Oprášené krpce“. Okrem folklóru čaká na Vás „Kuchyňa starých materí“, v ktorej budeme pripravovať priamo v objektoch na tradičných dobových peciach jedlá zo zemiakov.
Čaro doliny Chmúra si môžete spestriť jazdou vo vyhliadkovom vagóne Historickej lesnej úvraťovej železnice, ktorá prechádza pozdĺž skanzenu alebo na drezine, ktorá Vás vyvezie až na sedlo Beskyd. /Nezabudnite sa na drezinu telefonický objednať na t. č. 0421/41/43 97 350/. V ponuke je aj návšteva interaktívnej výstavy „Žijem na strome a je mi dobre“. Oboznámi Vás so živočíchmi žijúcimi na jednotlivých stromoch a je sprístupnená v objekte Raganov mlyn do konca mesiaca august 2016. Pekný deň plný slnka a skvelých zážitkov Vám praje Kysucké múzeum v Čadci.