Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip
Pridajte si svoje mesto
Riešime za vás

Katastrofálne autobusové nástupište

Aktuálny stav podnetu: Uzatvorené Tento stav trval: 1 rok a 4 mesice
Autor podnetu: anonymný autor
Rieši: SAD Žilina
Lokalita: Kysucké Nové Mesto
Ulica: SNP
Dátum nahlásenia: 12.4.2016
Dátum poslednej aktivity: 29.9.2016

Dobry den,
chcel by som upozornit na katastrofalny stav autobusoveho nastupista v Kysuckom Novom Meste. Strecha je mietsami tak skorodovana a derava, ze cez nu na cestujucich prsi. Neviem si predstavit takto cestovat kazdy den a za kazdeho pocasia, navyse v case spicky spolu s desiatami ziakov, ktori tu v Kysuci studuju. 

Ak viete riesenie tohto problemu urychlit, sprijemnite tym zivot mnohym ludom.
Dakujem 

S pozdravom

čitateľ

Ako sa tento podnet riešil:

29.09.2016
Čitateľ
Autor: Redakcia
Dátum reakcie: 29.09.2016 (5 mesiacov a 16 dní od nahlásenia)

Opraviť nástupište sa zatiaľ nikto nechystá

Obyvatelia Kysuckého Nového Mesta si sťažujú na katastrofálny stav autobusového nástupišťa.
Stará strecha je vraj skorodovaná, deravá a na cestujúcich prší.

V čase špičky ju spolu s ďalšími využívajú aj žiaci, študenti, ktorí v tomto meste navštevujú tamojšie školy.
Vyzerá to tak, že nástupište nemá momentálne, obrazne povedané, „svojho pána“. „My sme rokovali o odkúpení pozemkov približne pred šiestimi rokmi, keď sme mali záujem o rekonštrukciu nástupišťa. Aj my by sme privítali, keby sa jeho stav zlepšil. Ľudia si často myslia, že stanica patrí nám. Vytvára to tak nelichotivý obraz o našej spoločnosti. Zvyčajne sú autobusové zastávky majetkom mesta či obce. Tie aj rozhodujú o staniciach, prístreškoch, občianskom vybavení,“ informovala hovorkyňa SAD Žilina Ivana Strelcová. Podľa slov primátora Kysuckého Nového Mesta Jána Hartela je pravdou, že donedávna patrila stavba nástupišťa, vrátane prístreškov, mestu. „Pozemok pod stavbou bol a je na liste vlastníctva Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK). „Mesto akceptovalo žiadosť – išlo o návrh ŽSK týkajúci sa zámeny tejto stavby za ich pozemky v katastri mesta.
    Tento zastupiteľstvo prerokovalo a schválilo na svojom zasadnutí 10. marca 2016,“ povedal. Majiteľom prístreškov je však podľa ŽSK zatiaľ stále mesto, ktoré zodpovedá za ich správu a obnovu. „ŽSK je vlastníkom pozemkov, ktoré sa pod nástupišťom nachádzajú. Autobusové nástupište bolo súčasťou zámeny pozemkov, ktorú schválili obidve zastupiteľstvá (ŽSK i Kysucké Nové Mesto), platná však bude až po zápise do katastra,“ informovala hovorkyňa ŽSK Lenka Záteková. Na otázku, či dôjde po tomto zápise k oprave nástupišťa, povedala: „Ako som informovala, prístrešky nie sú momentálne v našom vlastníctve.“

 

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@nasekysuce.sk
Katastrofálne autobusové nástupište

Miesto hláseného podnetu

Odporúčame

Meštianske bývanie na Kysuciach v kaštieli

Renesančný kaštieľ v Radoli, ktorý patrí medzi najstaršie historické objekty na Kysuciach, ponúka návštevníkom stálu expozíciu, dokumentujúcu prostredníctvom zbierok múzea meštianske bývanie, ako aj dejiny Čadce a Kysuckého Nového Mesta, ktoré bolo niekoľko storočí jediným skutočným mestom na tomto území.

Výstavy

Dni mesta 2017

Mesto Krásno nad Kysucou Vás srdečne pozýva na kultúrne podujatie Dni mesta, ktoré sa uskutoční v dňoch od 1. - 3. 9.2017 na námestí pred Kultúrnym domom. Pripravený je bohatý program, ktorý začína už v piatok 1. septembra podujatím Gospelové Kysuce.

Zábava