Oblastný futbal: V Oščadnici sa hralo o čelo tabuľky, Korňa opäť zaváhala (+FOTO)

Vo výbornej forme je na jar FK Polom Raková.

Oščadnica (v žltom) privítala v piatkovej dohrávke Korňu.(Zdroj: RUDOLF KULJOVSKÝ)

Raková – Podvysoká 3:0 (0:0)

Domáci išli od 1. minúty za víťazstvom, chceli tak potvrdiť body a naviazať na výsledok z Korne. Prvý polčas bol nervózny a hre chýbala kombinácia. Druhý polčas začal domáci Polom miernym tlakom a ten vyústil do troch gólov v záverečnej fáze zápasu.

Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: V Čadci sa hralo derby susedných regiónov, Staškov vyhral (+FOTO)

Góly: 79. Lutera, 88., 88. Krištofík. ŽK: Krištofík, Gulčík – Frolo, ČK: 51. Poláček (PODVYSOKÁ). Rozhodoval Staškovan, 100 divákov.

RAKOVÁ: T. Kajánek – Lutera, Krištofík, Tatarčiak, M. Bednárik (90. Házy), A. Kajánek, M. Kajánek (46. Elsner), Rafaj (61. Majerík), Goralka, Gulčík (90. P. Bednárik), Roman.

PODVYSOKÁ: Srníček – Frolo, Slíž, Gembiczki, Furdan, Slúka, Tatarka (89. Šinal), Babiš, Poláček, Krnáč, Palica (81. Bytčánek).

Stará Bystrica – Radoľa 2:0 (1:0)

Zápas prebiehal v pokojnom tempe bez zbytočných emócií. Domáci sa ujali vedenia gólom Brosa z rohového kopu v 12. minúte – 1:0. V druhom polčase vrhli hostia všetky sily do útoku, vypracovali si dobré šance, no domácich podržal brankár Švík. V závere zápasu poistil tri body pre Starú Bystricu Faktor – 2:0.

Góly: 12. Bros, 87. Faktor. ŽK: Kočiš (RADOĽA). Rozhodoval Nekoranec, 150 divákov.

STARÁ BYSTRICA: Švík – Fujak, Novotný, Kulas, Kadáš (84. Vojtek), Melišík, Hulák (90. Kulas), Halvoník (78. Faktor), Poništ, Drozd (63. Janíček), Bros (54. Baričiak).

RADOĽA: Kotrč (66. Macúš) – M. Vnuk, P. Vnuk (39. Zátek), Šuták, I. Vnuk, Š. Vnuk, Žúbor, Marčan (54. Poláček), Drnda, Tóth (61. Mekyňa), Kočiš.

Nesluša – Vadičov 1:1 (0:1)

Domáci nastúpili do zápasu s odhodlaním konečne získať druhé víťazstvo v sezóne. V prvom polčase sa domáci hráči predbiehali v zahadzovaní gólových príležitostí. Hostia z Vadičova, naopak, domácim ukázali, ako sa premieňajú gólové šance. Jediná vážnejšia situácia pred domácim brankárom skončila gólom Gašpierika – 0:1. Do druhého polčasu nastúpili hráči Nesluše s odhodlaním zmeniť výsledok. Šance sa striedali na oboch stranách, no nakoniec sa na domácich usmiala šťastena v 90. minúte, keď sa im podarilo dostať loptu do siete s prispením hráča Vadičova – 1:1.

Góly: 90. (vlastný) Minárik – 40. Gašpierik. ŽK: Minárik, Kubík (VADIČOV). Rozhodoval Hrtús, 80 divákov.

NESLUŠA: Helt – Mečiak (64. Kostelný), Kopásek, Lisko, B. Kopásek (52. Kloták), Valjašek, Kubala, Šlapka, L. Janec, Holeščák, T. Janec (75. Janáč).

VADIČOV: Brišš – Madigár (90. Koža), Zuziak, Zátorský, Ovčík (96. Urbaník), Orieščik, Gašpierik, Minárik (57. Šalga), Ochodničan (81. Kubík), Kubaščík, Skrutek.

Oščadnica – Nová Bystrica 3:0 (1:0)

Postavenie oboch celkov v tabuľke predpovedalo zaujímavé meranie síl. Diváci videli vyrovnaný zápas na kvalitnom teréne. V 41. minúte poslal domácich do vedenia Gavlák – 1:0. Druhý polčas bol až do konečného hvizdu veľmi vyrovnaný, na konci sa však rozhodlo, hosťom odišli sily a Vaštík s Baculom potvrdili víťazstvo Oščadnice. Oščadnica sa po tomto výsledku dostáva na čelo tabuľky.

Góly: 41. Gavlák, 80. Vaštík, 90. (11 m) Bacula. ŽK: Vaštík, Lušňák – Kocifaj, Cáder. Rozhodoval Mikula, 150 divákov.

OŠČADNICA: Sedlák – Vaštík, Lušňák, Gavlák (85. Gužík), Poláček (88. P. Fuňák), Bacula, Belák, Franček, Kučák (90. Jašurek), F. Fuňák, Šulgan (64. Štetina).

NOVÁ BYSTRICA: Poništ – Lokša, Cabadaj, Džurný, P. Dubovický, Griga, Kováč, Šadibol (46. J. Dubovický), Kocifaj, Chmurčiak, Petrek (75. Cáder).

Ochodnica – Olešná 1:1 (0:1)

Olešná pricestovala do Ochodnice a zápas začala lepšie, zásluhou Krištiaka viedla v 28. minúte 0:1. Tento stav vydržal až do 71. minúty, keď sa zo štandardnej situácie presadil Čečko – 1:1. Góly už nepadli, zápas tak skončil remízou 1:1.

Góly: 71. Čečko – 28. Krištiak. ŽK: Chrobák (OLEŠNÁ). Rozhodoval Mindek, 65 divákov.

OCHODNICA: Olejko – Surovčák, J. Slivka, Matejka (36. Mikloš), Piják, Čečko, Gašinec (46. D. Slivka), Škorík, Židek, Tarana, Chovanec.

OLEŠNÁ: Slíž – Fojtík, Palica, Jaroš, Krištiak, Palárik, Marek Ferenčák, Marcel Ferenčák, Svitek, Dadík (79. Kováčik), Krenželok (65. Chrobák).

Čadca B – Korňa 1:0 (0:0)

Korni sa v tejto sezóne proti čadčianskej rezerve vôbec nedarí. Na jeseň ich meranie síl skončilo remízou a teraz domáci dokázali poraziť favorita 1:0 po góle Vessu z 9. minúty. Korňa odchádzala z Horelice naprázdno.

Góly: 9. Vessa. ŽK: Blahovec – Korček, Plaček. Rozhodoval Maják, 100 divákov.

ČADCA B: Kopečný – Pavlík, Švík, Vessa, Šimanica (78. Laš), Blahovec. Podmanický, Kopačka (46. Polaček), Belák (75. Lušňák).

KORŇA: Dička – Hrčka (75. Mich. Učník), Korček, Roman, Michalíček, Baričák (46. Tabaček), Hrtús, Kašpar, Plaček (68. Kubina), Zborovančík, Mir. Učník.

Dohrávky 13. kola: Olešná – Čadca B 1:1, Svitek – Blahovec, Stará Bystrica – Podvysoká 1:0, Kadáš, Oščadnica – Korňa 3:3, Šulgan 3 (druhý z 11 m) – Michalíček 2, Tabaček.

2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbalové výsledky (Kysuce), Futbalové výsledky (Žilina)

Colníci zastavili v Čadci opitého vodiča, ktorý navyše nemal vodičák

Kuriózny prípad zaznamenala počas nočnej služby Stanica colného úradu Žilina.. Kontrolovala vozidlo opitého vodiča, ktorý na seba upútal jazdou v protismere a navyše mal zadržaný vodičský preukaz.

Príďte do Zoo Ostrava a zažite prírodu na dosah

Zoologická záhrada Ostrava bola založená v roku 1951. V súčasnej dobe sa v nej nachádza na zhruba 100 hektároch viac než 4000 zvierat. Zoo prešla v minulých rokoch výraznou zmenou.

Foto, Video: Veľký požiar v Rakovej!

Do hasenia areálu drevárskej výroby sa zapojilo 44 hasičov s 15 kusmi techniky.

Šikovní čadčianski gymnazisti vytvorili najlepšiu webstránku

Návrh študentov z Gymnázia J.M. Hurbana Čadca zvíťazil v súťaži Žilinskej župy o najlepšiu webstránku o Martinskej deklarácii. Prihlásilo sa do nej deväť tímov.