Oblastný futbal: Nesluša a Korňa velia tabuľkám

Rudinská mala v zápase so Snežnicou hneď dvoch dvojgólových strelcov.

Ilustračné foto.Ilustračné foto.(Zdroj: RADOSLAV BLAŽEK)

VI. liga Quick Sport - skupina A

Radoľa - Vadičov 1:3 (0:2)

Góly: 77. Irenej Vnuk - 28. M. Zátorský, 36. M. Minárik, 72. R. Ovčík, R: Miroslav Petrák, 150 divákov, ŽK: 70. Lukáš Martinček, 70. Kristián Kováč, 54. Mário Minárik.

RADOĽA: Ľ. Tóth - T. Kuriak, Peter Vnuk, T. Šuták, Jozef Poláček, P. Žúbor (72. J. Macúš), Štefan Vnuk, K. Kováč, M. Marčan, Martin Poláček (38. R. Dembický), M. Mikloš (62. Irenej Vnuk).

VADIČOV: S. Brišš - S. Urbaník (46. F. Gera), P. Skrutek, M. Rudinec, F. Hutira, M. Madigár (66. M. Kohút), L. Martinček, M. Orieščik, M. Minárik (75. K. Šalga), L. Boris (87. M. Králik), M. Zátorský (61. R. Ovčík).

V sobotu do Radole pricestovali hostia z Vadičova. Boli to práve hostia, kto bol v zápase dominantnejší. Mali viac z hry a zaslúžene zvíťazili. V prvom polčase viedli 0:2. Domácim sa v zápase podarilo skórovať len raz, v závere zápasu skorigovali na konečných 1:3.

Ochodnica - Čadca B 1:0 (1:0)

Góly: 20. T. Židek, R: Milan Zacher, 80 divákov.

OCHODNICA: J. Podolák - M. Surovčák, R. Marčan, Jakub Slivka, R. Piják, P. Čečko, T. Židek, P. Tarana, M. Škorík (59. M. Chovanec), B. Gavlas (81. T. Cabada), Dávid Slivka.

ČADCA B: E. Mitka - E. Čečotka, M. Kubulek, P. Choluj, T. Kormaňák, M. Štens, J. Bartok, P. Kopačka, M. Faťara, E. Belák, D. Lušňák.

Čadca B pricestovala do Ochodnice so snahou nadviazať na výkon z minulého kola. Domáci však zápas zvládli, o jediný presný zásah do siete súpera sa postaral v 20. minúte Židek. Hostia nedokázali gólovo odpovedať a z Ochodnice odišli na prázdno.

Snežnica - Rudinská 2:6 (1:3)

Góly: 28. Martin Kopas, 84. Jaroslav Buček (vl. gol) - 7. a 81. Miroslav Buček, 43. a 43. P. Zaťovič, 54. Lukáš Luciak, 64. Martin Malíček, R: Miroslav Brodňan, 80 divákov.

SNEŽNICA: J. Chvastek - Jakub Kopas, J. Pijak (69. J. Majtán), M. Šamaj (46. M. Svrček), M. Mičiak, J. Janáč, J. Pápež, J. Remšík, Martin Kopas, A. Bahna, S. Záň.

RUDINSKÁ: P. Gašinec - Miroslav Buček, Marek Luciak, Lukáš Luciak (56. Radoslav Malíček), R. Vlček, Š. MALÍK, P. Zaťovič (77. J. Švec), P. Čupa, M. Grešák (66. D. Kramár), Jaroslav Buček, Martin Malíček.

Hostia boli v zápase lepším tímom. Domáca Snežnica držala krok len do 40. minúty, keď im súper dal dva góly do šatne. O výsledku bolo už v druhom polčase v podstate rozhodnuté, k zlepšeniu hry na domácej strane neprišlo. Rudinská si hrala svoju kombinačnú hru po zemi a zaslúžene porazila domácu Snežnicu 2:6.

Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: Čadca i Krásno vybojovali prvú výhru Čítajte

Nesluša - Lodno 5:2 (4:0)

Góly: 8. a 32. R. Belák, 24. M. Holeščák, 29. T. Valjašek, 56. L. Minár - 73. D. Fujak, 78. Slavomír Ovečka (z 11m), R: Róbert Fonš, 100 divákov, ŽK: 63. Vladimír Kavčiak.

NESLUŠA: M. Helt - M. Lisko, Ján Kopásek, M. Šamaj (46. L. Šlapka), S. Mečiak (60. A. Kostelný), R. Vlček, T. Janec (63. M. Kloták), L. Minár (64. P. Repák), T. Valjašek (46. Branislav Kopásek), M. Holeščák, R. Belák.

LODNO: M. Bestvina - Slavomír Ovečka, Vladimír Kavčiak, M. Chovanec, T. Škor, M. Trnovec, D. Fujak, Tomáš Ovečka, M. Šamaj (46. L. Šlapka), D. Franek, P. Martikán.

Nesluša v zápase dominovala. Po polčase vyhrávala vysoko 4:0 a súper zostal zaskočený. V druhom polčase hostia dokázali len dvomi gólmi korigovať nepriaznivý stav. Domáci si však výsledok postrážili a zvíťazili presvedčivo 5:2.

Olešná - Zákopčie 2:1 (2:1)

Góly: 2. S. Krištiak, 25. J. Skála - 42. V. Klučka, R: Rastislav Staškovan, 50 divákov, ŽK: 23. Samuel Krištiak, 53. Tomáš Zjavka, 20. Roman Krupík, 15. Marek Ferenčák.

OLEŠNÁ: T. Badžgoň - J. Cyprich, Lukáš Palica (60. R. Kubiš), R. Kováčik, E. Jaroš, S. Krištiak, S. Palárik, P. Zimka, D. Svitek (71. M. Chrobák), J. Skála (61. J. Šurík), M. Ferenčák.

ZÁKOPČIE: M. Rovňanik - P. Kľučka, T. Cabúk, Vladislav Zjavka, P. Riško (71. R. Kuffa), Tomáš Zjavka, R. Krupík, R. Švík, J. Holešťák, V. Klučka, L. Duraj

Na ťažkom teréne sa hral pre oko diváka nie veľmi atraktívny zápas. Domácim tri body zaistili dva rýchle góly z úvodu zápasu. Potom sa prispôsobili hre súpera a zápas doviedli do víťazného konca.

Podvysoká - Radôstka 1:3 (1:1)

Góly:
26. M. Bytčánek - 11. D. Staňo, 70. P. Repka, 86. M. Kubala, R: František Drozd, 100 divákov, ŽK: 53. Patrik Repka, 54. Dávid Gembiczki, 76. Filip Poništ, 43. Juraj Fekula.

PODVYSOKÁ: F. Kapusniak - J. Furdan, D. Frolo, S. Steiniger (50. O. Bytčanek), M. Turiak, Jozef Slíž, Maroš Slíž (76. J. Chochrúň), M. Nekoranec, D. Gembiczki, J. Kanálik, M. Bytčánek.

RADÔSTKA: O. Seman - Michal Harnas, Ján Harnas, M. Boris, D. Staňo (38. T. Lučan), A. Strnadel, P. Repka (89. P. Pilka), Š. Macho, M. Kubala (88. E. Potočár), F. Poništ, Juraj Fekula (43. Anton Fekula).

Prvý polčas bol na Podvysokej vyrovnaný, šance boli na oboch stranách, hralo sa však s väčšou dávkou agresivity ako zvyčajne. V 10. minúte sa prví ujali vedenia hostia, vzápätí však za domácich vyrovnával Bytčánek z priameho kopu. V druhom polčase sa v niektorých momentoch ukázala Radôstka ako futbalovejšie mužstvo a to rozhodlo o výhre hostí v pomere 1:3.

Korňa - Stará Bystrica 1:1 (1:1)

Góly:
16. T. Dička - 35. S. Masnica, R: Štefan Trúchly, 150 divákov, ŽK: 90. Adam Kulas, 45. Peter Šustek, 89. Peter Halvoník.

KORŇA: Ján Hrtús - A. Tabaček (45. A. Staník), J. Roman, T. Dička, Pavol Hrtús, A. Kašpar (58. M. Hrčka), Jakub Učník, F. Plaček (64. D. Dorociak), Michal Učník, Miroslav Učník, R. Kubina (66. M. Srniček).

STARÁ BYSTRICA: D. Švík - Radovan Fujak, M. Novotný, Adam Kulas, M. Faktor (90. Branislav Fujak), M. Kadáš (70. M. Vojtek), S. Masnica, M. Ďuriš, P. Šustek (72. J. Beliančin), M. Seko, L. Štrba (56. P. Halvoník).

V Korni sa hral na veľmi ťažkom teréne bojovný zápas. V prvom polčase mali domáci tri veľké šance, ktoré ostali nevyužité. Neskôr však zatlačili aj hostia. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, hralo sa, takpovediac, hore-dolu. Duel však napokon priniesol spravodlivý remízový rezultát 1:1.

5. Unikát medzi značkami. CUPRA
  6. Rehabilitačná lekárka radí: Aj sedieť treba vedieť.
  7. Zabudni na prvoplánové kostýmy. Tu sa budeš skutočne báť
  8. Ako jazdí VW T-Roc s výkonom 300 koní?
  9. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  10. Deti jedia málo ovocia a zeleniny. Multivitamíny ich nenahradia
  1. Eva Kováčová: Motivácia vzdelávať sa je spojená s nádejou
  2. Grafickí dizajnéri ukázali, ako možno zmeniť charakter miesta
  3. Komerčné priestory v Jarabinkách: Istí zákazníci = isté tržby
  4. Zabudni na prvoplánové kostýmy. Tu sa budeš skutočne báť
  5. Rehabilitačná lekárka radí: Aj sedieť treba vedieť.
  6. Zdravotné stoličky Adaptic sú v predaji tiež na Slovensku
  7. IT je dokonalá ukážka slovenskej kreativity. Tretia časť
  9. V prvom roku fixný výnos až do 8,5 % ročne
  10. Pitný režim je dôležitý. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?

Na Kysuciach chýbajú lekári - špecialisti

V Kysuckom Novom Meste oslovili aj „domácich“ študentov medicíny.

Z Turzovky do Fortuna ligy. Kysučan túži hrať za seniorskú reprezentáciu

Premiéru medzi elitou absolvoval v sezóne 2015/16 v drese bratislavského Slovana.

Adrián Kopičár obliekal aj dres Fortunaligistu z Podbrezovej.

Starší žiaci na víťaznej vlne, dorastenci „nadeľovali“

Cez víkend pokračovali hádzanárske súťaže. Naši hráči bojovali v sobotu aj v nedeľu.

AKTUALIZOVANÉ: Kysučania dnes protestujú v Bratislave: riešiť chcú dopravnú situáciu

Od desiatej majú aktivisti a zástupcovia dotknutých obcí stretnutia postupne na českej, poľskej, nemeckej aj kórejskej ambasáde, od ktorých očakávajú súčinnosť.