Oblastný futbal: Nesluša a Korňa velia tabuľkám

Rudinská mala v zápase so Snežnicou hneď dvoch dvojgólových strelcov.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: RADOSLAV BLAŽEK)

VI. liga Quick Sport - skupina A

Radoľa - Vadičov 1:3 (0:2)

Góly: 77. Irenej Vnuk - 28. M. Zátorský, 36. M. Minárik, 72. R. Ovčík, R: Miroslav Petrák, 150 divákov, ŽK: 70. Lukáš Martinček, 70. Kristián Kováč, 54. Mário Minárik.

RADOĽA: Ľ. Tóth - T. Kuriak, Peter Vnuk, T. Šuták, Jozef Poláček, P. Žúbor (72. J. Macúš), Štefan Vnuk, K. Kováč, M. Marčan, Martin Poláček (38. R. Dembický), M. Mikloš (62. Irenej Vnuk).

VADIČOV: S. Brišš - S. Urbaník (46. F. Gera), P. Skrutek, M. Rudinec, F. Hutira, M. Madigár (66. M. Kohút), L. Martinček, M. Orieščik, M. Minárik (75. K. Šalga), L. Boris (87. M. Králik), M. Zátorský (61. R. Ovčík).

V sobotu do Radole pricestovali hostia z Vadičova. Boli to práve hostia, kto bol v zápase dominantnejší. Mali viac z hry a zaslúžene zvíťazili. V prvom polčase viedli 0:2. Domácim sa v zápase podarilo skórovať len raz, v závere zápasu skorigovali na konečných 1:3.

Ochodnica - Čadca B 1:0 (1:0)

Góly: 20. T. Židek, R: Milan Zacher, 80 divákov.

OCHODNICA: J. Podolák - M. Surovčák, R. Marčan, Jakub Slivka, R. Piják, P. Čečko, T. Židek, P. Tarana, M. Škorík (59. M. Chovanec), B. Gavlas (81. T. Cabada), Dávid Slivka.

ČADCA B: E. Mitka - E. Čečotka, M. Kubulek, P. Choluj, T. Kormaňák, M. Štens, J. Bartok, P. Kopačka, M. Faťara, E. Belák, D. Lušňák.

Čadca B pricestovala do Ochodnice so snahou nadviazať na výkon z minulého kola. Domáci však zápas zvládli, o jediný presný zásah do siete súpera sa postaral v 20. minúte Židek. Hostia nedokázali gólovo odpovedať a z Ochodnice odišli na prázdno.

Snežnica - Rudinská 2:6 (1:3)

Góly: 28. Martin Kopas, 84. Jaroslav Buček (vl. gol) - 7. a 81. Miroslav Buček, 43. a 43. P. Zaťovič, 54. Lukáš Luciak, 64. Martin Malíček, R: Miroslav Brodňan, 80 divákov.

SNEŽNICA: J. Chvastek - Jakub Kopas, J. Pijak (69. J. Majtán), M. Šamaj (46. M. Svrček), M. Mičiak, J. Janáč, J. Pápež, J. Remšík, Martin Kopas, A. Bahna, S. Záň.

RUDINSKÁ: P. Gašinec - Miroslav Buček, Marek Luciak, Lukáš Luciak (56. Radoslav Malíček), R. Vlček, Š. MALÍK, P. Zaťovič (77. J. Švec), P. Čupa, M. Grešák (66. D. Kramár), Jaroslav Buček, Martin Malíček.

Hostia boli v zápase lepším tímom. Domáca Snežnica držala krok len do 40. minúty, keď im súper dal dva góly do šatne. O výsledku bolo už v druhom polčase v podstate rozhodnuté, k zlepšeniu hry na domácej strane neprišlo. Rudinská si hrala svoju kombinačnú hru po zemi a zaslúžene porazila domácu Snežnicu 2:6.

Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: Čadca i Krásno vybojovali prvú výhru Čítajte

Nesluša - Lodno 5:2 (4:0)

Góly: 8. a 32. R. Belák, 24. M. Holeščák, 29. T. Valjašek, 56. L. Minár - 73. D. Fujak, 78. Slavomír Ovečka (z 11m), R: Róbert Fonš, 100 divákov, ŽK: 63. Vladimír Kavčiak.

NESLUŠA: M. Helt - M. Lisko, Ján Kopásek, M. Šamaj (46. L. Šlapka), S. Mečiak (60. A. Kostelný), R. Vlček, T. Janec (63. M. Kloták), L. Minár (64. P. Repák), T. Valjašek (46. Branislav Kopásek), M. Holeščák, R. Belák.

LODNO: M. Bestvina - Slavomír Ovečka, Vladimír Kavčiak, M. Chovanec, T. Škor, M. Trnovec, D. Fujak, Tomáš Ovečka, M. Šamaj (46. L. Šlapka), D. Franek, P. Martikán.

Nesluša v zápase dominovala. Po polčase vyhrávala vysoko 4:0 a súper zostal zaskočený. V druhom polčase hostia dokázali len dvomi gólmi korigovať nepriaznivý stav. Domáci si však výsledok postrážili a zvíťazili presvedčivo 5:2.

Olešná - Zákopčie 2:1 (2:1)

Góly: 2. S. Krištiak, 25. J. Skála - 42. V. Klučka, R: Rastislav Staškovan, 50 divákov, ŽK: 23. Samuel Krištiak, 53. Tomáš Zjavka, 20. Roman Krupík, 15. Marek Ferenčák.

OLEŠNÁ: T. Badžgoň - J. Cyprich, Lukáš Palica (60. R. Kubiš), R. Kováčik, E. Jaroš, S. Krištiak, S. Palárik, P. Zimka, D. Svitek (71. M. Chrobák), J. Skála (61. J. Šurík), M. Ferenčák.

ZÁKOPČIE: M. Rovňanik - P. Kľučka, T. Cabúk, Vladislav Zjavka, P. Riško (71. R. Kuffa), Tomáš Zjavka, R. Krupík, R. Švík, J. Holešťák, V. Klučka, L. Duraj

Na ťažkom teréne sa hral pre oko diváka nie veľmi atraktívny zápas. Domácim tri body zaistili dva rýchle góly z úvodu zápasu. Potom sa prispôsobili hre súpera a zápas doviedli do víťazného konca.

Podvysoká - Radôstka 1:3 (1:1)

Góly:
26. M. Bytčánek - 11. D. Staňo, 70. P. Repka, 86. M. Kubala, R: František Drozd, 100 divákov, ŽK: 53. Patrik Repka, 54. Dávid Gembiczki, 76. Filip Poništ, 43. Juraj Fekula.

PODVYSOKÁ: F. Kapusniak - J. Furdan, D. Frolo, S. Steiniger (50. O. Bytčanek), M. Turiak, Jozef Slíž, Maroš Slíž (76. J. Chochrúň), M. Nekoranec, D. Gembiczki, J. Kanálik, M. Bytčánek.

RADÔSTKA: O. Seman - Michal Harnas, Ján Harnas, M. Boris, D. Staňo (38. T. Lučan), A. Strnadel, P. Repka (89. P. Pilka), Š. Macho, M. Kubala (88. E. Potočár), F. Poništ, Juraj Fekula (43. Anton Fekula).

Prvý polčas bol na Podvysokej vyrovnaný, šance boli na oboch stranách, hralo sa však s väčšou dávkou agresivity ako zvyčajne. V 10. minúte sa prví ujali vedenia hostia, vzápätí však za domácich vyrovnával Bytčánek z priameho kopu. V druhom polčase sa v niektorých momentoch ukázala Radôstka ako futbalovejšie mužstvo a to rozhodlo o výhre hostí v pomere 1:3.

Korňa - Stará Bystrica 1:1 (1:1)

Góly:
16. T. Dička - 35. S. Masnica, R: Štefan Trúchly, 150 divákov, ŽK: 90. Adam Kulas, 45. Peter Šustek, 89. Peter Halvoník.

KORŇA: Ján Hrtús - A. Tabaček (45. A. Staník), J. Roman, T. Dička, Pavol Hrtús, A. Kašpar (58. M. Hrčka), Jakub Učník, F. Plaček (64. D. Dorociak), Michal Učník, Miroslav Učník, R. Kubina (66. M. Srniček).

STARÁ BYSTRICA: D. Švík - Radovan Fujak, M. Novotný, Adam Kulas, M. Faktor (90. Branislav Fujak), M. Kadáš (70. M. Vojtek), S. Masnica, M. Ďuriš, P. Šustek (72. J. Beliančin), M. Seko, L. Štrba (56. P. Halvoník).

V Korni sa hral na veľmi ťažkom teréne bojovný zápas. V prvom polčase mali domáci tri veľké šance, ktoré ostali nevyužité. Neskôr však zatlačili aj hostia. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, hralo sa, takpovediac, hore-dolu. Duel však napokon priniesol spravodlivý remízový rezultát 1:1.